Evcil köpek sahibine saldırır mı?

Köpeğe düzgün eğitim verir ve ona iyi bakarsanız size saldırmaz sizi korur. Pitbullarda saldırgan değildir eğitim ve nasıl bakıldığına göre değişir ama şu var ki annesi saldırgan olarak yetiştirilmişse biraz agresif olabilir.
Pitbulları dadı köpeği olarak bile kullanan var dediğiniz gibi herşey eğitim.

Hangi cinsleri önerir siniz?

Yazdığınız beagle cinsi köpek için enerjisi öyle aman aman yok. Sahibine çok sefkat duyan bir köpek ırkıdır kendisi. Diğer köpeklerle ve yabancı insanlarla arası iyidir. Sıcağı çok sevmezler ve bahçede beslenemezler. Golden ise aynı şekilde öyle fazla bir enerjiye sahip değildir fazla yorulmayı sevmezler. Gezmeyi çok severler oyun ve çocuklarla anlaşma kabiliyeti çok yüksektir. Sahibine karşın itaatsizlik etmez ve genellikle sahibine ve diğer yabancılara saldırma eğilimi düşüktür.

Hocam tamamen yavru düşünüyorum alacağım köpeği ama dişi mi almalıyım erkek mi hangisi daha sakin olur.

Bende dişi border collie melezi bir köpek var çok oyuncudur kendisi dişiler oyuncu diye biliyorum daha çok oyun oynarlar.

Kedi besle, ısırsa bile fark etmez. Cins köpek riskli.

Yüzünde çizik ile gezmek istiyorsan tabii* :)

Golden retriever veya beagle cinsi köpek beslemek istiyorum ilerleyen zamanlarda, yavru olarak güzel eğitim vereceğimi düşünüyorum ama şimdi köpeklerden birazcık tırsıyorum. Köpekler büyüdüğünde sebepsiz yere saldırma veya ısırma gibi bir durum mevcut olur mu?

İyi davrandığın sürece hiçbir hayvan saldırmaz ama sen yine de dikkat et benim arkadaşın golden köpeği vardı kolu hep yara bere içindeydi.

Tırnaklarını kesme makinesi var. Yani en fazla ısırır. Tuvaleti bile sıkıntı değil, kedi kumu alırsın.

Kedi kumu fiyatları...

İyi davrandığın sürece hiçbir hayvan saldırmaz ama sen yine de dikkat et benim arkadaşın golden köpeği vardı kolu hep yara bere içindeydi.

Büyük ihtimal tırnaklarını kesmiyorlar bir de küçükten patisi ile saldırarak sevmeye alıştırılmışsa ondandır.

Geri
Yukarı