Ucuz iyi bir köpek istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selam dostum. Belli ki köpekleri seviyorsun ama hayvanların birer canlı olduğu ve onların da temel ihtiyaçlarını baz alındığında insanı yaklaşıma çok çok çok önem vermen gerektiğini de bilmen gerekli. Yukarıda biraz linç yemişsiniz, evet. Belli ki kendinizi net ifade edememişsiniz ya da yanlış bildiğiniz şeyler olmuş. İnsanların birbirini üzmesine hiç gerek yok. Yukarıdaki arkadaşlar da haklılar. Her gün onlarca hayvan eziyet görüyor, şiddete maruz kalıyor veya öldürülüyor. Lütfen daha dikkatli olunuz.

Naçizane tavsiyem, siz en iyisi belirli bir müddet daha evcil hayvan sahibi olmayın. Kararınız netleşip, belirli bir olgunluğa ve yaşam rutinine sahip olduğunuzda hiç çekinmeden hayvan dost edinebilirsiniz.

Köpeği mutfağındaki mutfak robotuyla aynı konumda tutmak istiyorsan git para ver al. Ama gerçek bir arkadaş istiyorsan gidip sahiplen. Para verip aranızda nasıl bir bağ olmasını bekleyebilirsin ki? Para veriyorsan niye köpek alıyorsun ki? Sahiplenmek varken hem de bir ton bal gibi tatlı köpek barınaklarda dururken para verip alan insanlardan tiksiniyorum.

Zaten diyorum ya satın alacağım ya da barınaktan konuyu oku.
Hepiniz okumadınız galiba konuyu ya ben barınaktan da alabilirim diyorum. Değil mi? Niye bu kadar atar yaptınız anlamadım. Tamam iyi barınaktan alacağım. Bir de o senin oyuncağı mı diyen arkadaş köyde sadece ben olmayacağım. Dedemler falan var. Onlarla bir yere gider, eğlenir. Hatta yanlış hatırlamıyorsam orada başka bir köpek daha vardı. Aslında biraz sen de haklısın bunu söylemedim konuda bir de benim satın almak istememin bir nedeni de barınakta bebek köpekler var mı bilmiyorum. Varsa tabii ki alırım ama bana zaten madem bu konuda bayağı atar yaptınız tamam almıyorum ama şunu söylüyorum böyle atarlanarak anlatmanıza gerek yoktu. Tamam dediğiniz gibi uzun süre köpek almıyorum zaten aslında köpeklerden çok anlamadığımı sizin anlamanız gerek önceden vardı köpeğimiz onla eğleniyordum. Beni hemen, sanki köpeklere her zaman eziyet eden biri gibi düşündünüz galiba bilmiyorum neyse dediğim gibi ben çok anlamam. Büyük ihtimalle siz anlıyorsunuz işte bu yüzden almayacağım.

Konuya da lütfen beni kötü hissetirmek için daha yorum yapmayın zaten elimde olsa bende evde bakmak isterim değil mi köyde bakmanın bir nedeni var. Bunu bir düşünün sizce istemez miydim? Bıraktım dediğimde belki sadece hafta sonları bir arkadaş da bana atarlanarak değil iyi bir şekilde alamayacağını anlatmış. Ona teşekkür ediyorum bana atarlanmadığı için.
Bizim mesajlarımız bir işe yaramayacak gibi duruyor. Büyük ihtimal bunlar ne anlar köpekten deyip alacak ve 2 gün sonra aç susuz bir şekilde barınak toplayacak.

Hayır onu yapmayacağım. Lütfen beni tanımadan böyle bir yorum yapma. En bakabileceğim olan şeyi kuşu bakacağım. Sen onu da bakamazsın deme. Çok da iyi bakarım. Önceden baktım ta zaten komşumuzun kuşu öldü. Yeni kuş alacaklar çok üzüldüler ve benim de neden bilmiyorum hayvan alma isteğim geldi. Yine de teşekkür ederim. Atarlandınız ama yine de cevap verdiniz ama sizden bir isteğim var. Benim gibi biri eğer yeniden böyle bir soru sorarsa lütfen ona da böyle atarlanmayın. İnsanları böyle çok üzüyorsunuz. Benim yerimde olsanız üzülmez miydiniz bence üzülürdünüz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden de insanları parayla satarlardı. Farkı yok. Hayvanlar emanet dünyada evlat gibi bak ona alacaksan. Köy tam uygun köpek için.

Yaa tamam almıyorum dedim ya. Tamam kuş da almam. Tamam herkese özür dilerim böyle bir konu açtığım için tamam mı artık herkes hata yapabilir. Köpek alırsam, dedem koyun bakmaya nedense çok hevesli. Barınaktan alırsam o yüzden belki onlar bakar tamam mı eğer bu da olmazsa tamam bunu da yapmam ama artık üzerime gelmeyin lütfen. Herkesin hatası olabilir. Bu yüzden özür dilerim hatamdam dolayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aileler, çocuklarına oyuncak olarak hayvan almamalı. Sorumlulukları çok büyüktür. Altından kalkamayacaksan, ki bence 13 yaşındaki bir çocuğun becereceği iş değil, bu-laş-ma.

Ki

Yaa tamam almıyorum dedim ya tamam kuş da almam tamam herkese özür dilerim böyle bir konu açtığım için tamam mı artık herkes hata yapabilir köpek alırsam dedem koyun bakmaya nedense çok hevesli barınaktan alırsam o yüzden belki onlar bakar tamam mı eğer bu da olmazsa tamam bunuda yapmam ama artık üzerime gelmeyin lütfen herkesin hatası olabilir bu yüzden özür dilerim hatamdam dolayı.
Çok kafana takma canlı bir şeyler almak ve buna bakmak zor olabiliyor. ☺

Kimisi akıl danışmak için böyle bir foruma yazar ki tebrikler kardeşim kafan karışıkken akıllı davranıp bir yardım istedin bir fikir istedin teşekkür ederiz bunun için. Burada seni linç etmeye çalışanlar seviyesiz bir şekilde yardımsever'ce değil suçlamaya çalışır gibi davranmış bunun için özür dilenmesi gerekiyor. Bazı düşüncesizler var ki sen onlarda değilsin bir kere çünkü küçük dostlarımıza nasıl daha iyi bakılacağını bilmediğinden dolayı düşüncesizlik yapmayıp sordun bunu bize. Bu davranış çok güzel neden mi çünkü daha demin dediğim düşüncesizler hem fikirleri yok hem de sormadan gidip alıyor ve küçük dostumuzun hayatı kararıyor.

Selam dostum. Belli ki köpekleri seviyorsun ama hayvanların birer canlı olduğu ve onların da temel ihtiyaçlarını baz alındığında insanı yaklaşıma çok çok çok önem vermen gerektiğini de bilmen gerekli. Yukarıda biraz linç yemişsiniz, evet. Belli ki kendinizi net ifade edememişsiniz ya da yanlış bildiğiniz şeyler olmuş. İnsanların birbirini üzmesine hiç gerek yok. Yukarıdaki arkadaşlar da haklılar. Her gün onlarca hayvan eziyet görüyor, şiddete maruz kalıyor veya öldürülüyor. Lütfen daha dikkatli olunuz.

naçizane tavsiyem, siz en iyisi belirli bir müddet daha evcil hayvan sahibi olmayın. Kararınız netleşip, belirli bir olgunluğa ve yaşam rutinine sahip olduğunuzda hiç çekinmeden hayvan dost edinebilirsiniz.

Bu dostumuzun da dediği gibi ileride tekrar düşünüp sahiplenmek daha doğru olacaktır. Şahsen bende şu an müsait değilim. Ben müsait olsam da evim müsait değil eğer ki bahçeli bir ev bulabilirsem hala hevesliyim bir dost sahiplenmeye. Umarım seninde sahiplenecek durumun olur ileride veya yakında. Kendine iyi bak ve evet burası sosyal medya milyonlarca farklı insan var. Bu forumda da olmasa başka yerlerde gereksiz ve bilinçsiz linç hep var. Buna alışmalısın deyeceğim ama içim el vermiyor, diğer türlü linçlere bir dur da diyemiyoruz. En iyisi ufakta olsa bazı yorumları kafandan "gereksiz konuşmuş" diye etiketleyip kafana hiç takmamandır. Sana iyi günler dilerim.

Guys neden bu kadar atarlandınız adam belli ki bilmiyor hayvan sahibi olmanın ne demek olduğunu. Güzel kardeşim eğer sahipleneceğin köpeği köyde bırakacaksan bence hiç sahiplenme, ilerde kendi düzenini kurduğunda sahiplenmen hayvan içinde senin içinde daha iyi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı