Rottweiler & Cane Corso melezi köpek

Worldax

Hectopat
Yer
Gebze, Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamlar, ben 2 haftaya yakın bir sürede yeni bir eve geçeceğim bu türdeki melez bir köpeği sahiplenirsem bakabilirmiyim? Köpek büyüdüğünde Rottweiler'a mı yoksa Cane Corso'ya mı benzer?
(5 katlı kat kat daireli bir apartman ben en üstte dubleks olanda kalacağım bahçe bana ait ilk 2 ay falan köpeği evde beslemeyi daha sonra bahçede beslemeyi düşünüyorum)
Yardım ederseniz sevinirim.
Anne - Rot
Baba - Cane Corso
[RESİM BANA AİT DEĞİLDİR]

cane-corso-x-rottweiler-pups-5a25000e29943.jpg

Konu çok eski, hortlatmak gibi olacak ama aynı köpekten bende de var. Görsellerini ve bilgilerini paylaşayım :D.

Benim köpeğin adını vermeyeceğim gizlilik açısından :). Köpeğin doğum tarihi konudan 1 yıl daha eski.

5 Aylık​

1683480034360.png
1683479955544.png
1683479997381.png

Bu boyutlardayken sarılmak, kucakta taşımak, oyun oynamak ve karnını doyurmak çok kolaydı. Karnını doyurmak çok kolaydı düşüncem bu ilk fotoğraftan sonraki gün ben köpeğe bütün tavuk ısmarlamışım daha doymamış ve dahasını isterken markette bir abinin 75 kuruşa açbitir alıp çantasındaki köpeği doyurmasıyla bitti benim için 1 yaşına kadar. Şuan 5 yaşına çok az kaldı utanmasa beni yiyecek. Alıştık.
Kafenin asma katından bizim masamızı gözetliyor kerata :D.

Sanırım onu kucağımda rahat taşıdığım son halinin fotoğrafı da bu.

9 Aylık​

Ekran Görüntüsü - 2023-05-07 20-23-28.png

Akıl almaz bir büyüme ile artık rahat taşınamaz boyuta geldi. Eskiden oyun oynarken o arkadan koşardı bende onu beklerdim, şimdi önüme önüme atlıyor benimle aynı hızda koşabiliyor. Bisikletle yürüyüşlere başladık çünkü benim ayak gücüm onun 4 pati gücüne yetişemiyor : (
Bu zamana kadar Bonacibo HE tavuklu yavru mamasıyla besliyordum ve 9 aylıkken günlük 700 gram mama yiyordu. 5 Aylıkken de 900 gramı gördüğü olsa da kusmamak için kendini zor tuttu. Büyüdükçe, gelişim için değil hayatta kalmak için yemeye başlayacağından azalır sanıyordum :D Ne kadar büyüdüğünü yazının sonunda görürsünüz. Günlük yemeği 700 gram mama yine ama sevdiği şeylerle 2 Kg beslendiği de oldu.

5 Yaşında​

IMG_20210202_174313.jpg
Bu noktada tam boy fotoğrafım yok çünkü hayvan ben gibi bir şey oldu. Belirtmeyi unuttum salya sorunumuz hep vardı. Hava sıcak olmaması lazım bu tür için. Sıcak olmaması lazım diye de 10 dereceye salmayın tabi.

Şimdi 5 yaşına az bir zaman kaldı. 60 kilodan hallice bir ağırlığı var ve hem çok sevimli, oyunsever, bir köpek hemde cüssesinden dolayı havlaması 2 sokak öteden duyuluyor. Allahtan sakin bir köpek de haftada 1-2 kere havlayacak bir şey buluyor.
Bu daha küçükken ben bunun böyle büyük olacağını düşünmemiştim. Tamam, Düşünmüştüm ama bu kadar büyük olacağını düşünmemiştim. Daha çocukkende yanında koşa koşa oyun oynardım sopaya atlatır bahçede birbirimizin peşinden koşardık. Şimdi canı sıkılıyor arkadan pati vurup yere düşürüyor kerata.
3 yaşındayken dişi köpeğin peşine koşturuyordu bizi. Ben koşmuyorum ama, o önde koşuyor bense arkada elimde zinciri tutuyorum ve uçurumdan yuvarlanmış araba gibi yerde sürükleniyorum. O koşmaya devam ediyor. Takma adı Mustang o günden beri :D.
Ben, benimkini 11 yavru içerisinden en saldırganı olarak seçtim ve 7 aylık olana kadar her şeyi ısırırdı. Perde paraladı, yastık patlattı, sadece objeleri değil elimi kolumu da ısırdı ama sakin olması için yetiştirdim ve başardım da. 5 yıldır kimseyi yemedi şükür : ). Şaka maka cidden zarar verecek bir köpek değil içinde ama dışarıdan bakınca potansiyeli olduğu için korkutucu duruyor. Bakmayın yani benim mutlu mesut yaşadığıma, kaldırımda yürürken karşı kaldırımda köpeğe koşsa, 3 kişi tutsak o zinciri boyunluğunu patlatır yine gider. Kendini tutacak kadar zeki, ne diyeyim.
Aynı birleşimden alacak kişilere tavsiyem, eğer bir yere bağlayıp da tavuk gibi bakacaksanız, ilgilenmeyecekseniz almayın. Yazık edersiniz, öyle bir köpek değil. Hiçbir canlı böyle bir canlı değil ama böyle düşünen kişiler, sizin düşüncenize uydurduğunuz canlılar gibi bir canlı değil bu. Sabah kıymetlim uygun görürse ıslak ekmek vereyim, kapının önüne güneşe bağlayayım su vermeyeyim diye düşünüyorsanız... Çok kişi elimden geçti bu düşünceye sahip. Akıllı olun. Hem duygusal bağ kurup hemde insan boyutlu bir köpek istiyorsanız tam sizlik. Gerçek boyutlu anime yastığı gibi hayvan, az kafamı koyup uyumadım ormanda hehehe.

20181029_215748 (3)-COLLAGE.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı