Evde ağırlık setleri ile vücut yapmak mümkün mü?

Tekno Sever

Hectopat
Herkesinn merak ettiği soruyu soracağım arkadaslar. Evimde bar ve dambıl seti ağırlık arttrılabiliyor. 2 sandalye ile Bench sehpası yaptım. Düzenli bir çalışma ile vücut yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vücut geliştirmeye evde başladım evimin bodrumunda 108Kg'idim aynı senin gibi bench sehpası ayarlanabilir agırlıklar falan vardı 7 Ay boyunca evin bodrumunda çalıştım 89Kg ya düştüm ama çok sağlıklı bir şekilde deri sarkması falan yok. Bir zaman sonra yetmeyebiliyor 7 Aydan sonra salona yazıldım suan kilom 79 Hala deri sarkması yok, yani kısacası evet evde mümkün ama aman dikkat kendini sakatlama :)

Vücut, çok geniş bir kavram. Doğru çalışıldığında, doğru beslenilip, yeteri kadar vücut dinlendirildiğinde, daha önce hiç yapmadıysan, belirgin bir fark olacaktır, fakat @asdddxaw 'in de dediği gibi, ağırlıklar bir süre sonra yetmemeye başlayacak.

Bu arada fullbody antrenmanları yapmanı öneririm. En azından ilk birkaç ay.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı