Evde benden başka bir canlı olunca çok rahatsız oluyorum

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Her şeyden önce bu durumdan üzüntü duyduğumu belirteyim.

Son 6 yıldır arkadaş ortamından, arkadaşlarla gezmekten, aileyle gezmekten nefret ettiğim için hiçbir yere beraber gitmiyorum. En başta böyle başladı diyebilirim. Okula girince merhaba merhaba dışarı çıkınca kimsenin ne halini hatırını sorardım ne de onların halimi hatırımı sormasını isterdim.

Şu an okul değil iş hayatında da öyleyim. İşteyken problem yok, işten çıktıktan sonra örnek veriyorum iş arkadaşları işte şuraya gideceğiz dese, şunu yapacağız dese hep işim var, yorgunum diyorum. Okul zamanlarımdaki gibi işten çıkınca aynı şeyler geçerli oluyor.

Son 4 yıldır bulunduğum yerde benden başkasının yemek yemesinden nefret eder oldum, akşam eve gelince yemeğimi alıp farklı bir odaya gidiyorum ailemle bile yemek yemekten rahatsız oluyorum.

Şimdi evde çocuk vs. olmadığı halde evdekilerin yürüme sesinden hapşırma, öksürme sesinden, konuşma sesinden her şeyden rahatsız oluyorum yani evde benden baka canlının olması bile beni sıkıyor evde bir koala olsa dahi. "konfor alanı" gibi bir durum söz konusu ama daha da fazlası olduğu aşikar. Aile olduğu halde rahatsız oluyorum ve bu beni çok üzüyor.

Her şeyi tek yapmak istiyorum, tek başına oturmak, tek başına yemek yemek, tek başına gezmek, tek başına gidip alışveriş yapmak. Bu gibi durumları yaşayan çözen varsa, fikri olan varsa belirtsin lütfen.

Kira vermiyorum etmiyorum, sırf bu yüzden ayrı bir eve çıkmak pek mantıklı olmayacak kaldı ki aileye bu durumu anlatmak çok çok üzücü olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evcil hayvan edin. Kedi, kopek ne olursa. Bende eskiden bu durumdaydım. Nerede olursam olayım hiçbir şeye tahammülüm yoktu. 2 3 senedir kendi evimde köpek ailemin evinde kedi bakıyorum. 2 3 senedir de gayet rahatım.

Sırf bu durumdan dolayı her ay kenara para ayırıyorum bedelli askerlik için.
Psikoloğa danışmam gerek evet ama belki buradan bir fikir belirten çıkar diye yazmak istedim.

Sen = Ben, başlığı görünce şarkıyı kapattım ciddi ciddi okudum. Aynı durum bende de var yemeğimi ayrı yerim iş yerinde okulda selam merhaba hal hatır sormam, özellikle kardeşim geceleri hep yemek yer mutfaktan çatal bıçak sesi gelir nefret ederim kafayı yerim. Aynı şekilde arkadaşlarım da buluşmalara çağırır beni gitmem falan fistan yazdığın her şey bende de geçerli yani dostum ve ben üzgün değilim, sinirleniyorum ayrı eve çıkma imkanım olsa çıkacağım.

Bedelli askerlik ücretini Aralık ayında yatırdım. Biraz daha birikim yapıp ayrı bir eve çıkmayı düşünüyorum. Evde bulunduğum süreyi de azalttım. Spor salonuna gidiyorum, pazar günleri tek başıma uzun yürüyüşlere çıkıyorum. 2 yıldan fazla olmuş konuyu açalı bu his mi, alışkanlık mı neyse artık geçmiyor geçici bir süreç değil.

Geçmiyor değil, onerileri dinlediniz mi? Psikolojik destek almayı denediniz mi? Sizi korkutmak gibi olmasın ama bu sıkıntılı bir durum psikolojik destek almak sizi psikopat ya da ruh hastası yapmaz. İleride daha kötü durumlara gelebilirsin.

Her şeyden önce bu durumdan üzüntü duyduğumu belirteyim.

Son 6 yıldır arkadaş ortamından, arkadaşlarla gezmekten, aileyle gezmekten nefret ettiğim için hiçbir yere beraber gitmiyorum. En başta böyle başladı diyebilirim. Okula girince merhaba merhaba dışarı çıkınca kimsenin ne halini hatırını sorardım ne de onların halimi hatırımı sormasını isterdim.

Şu an okul değil iş hayatında da öyleyim. İşteyken problem yok, işten çıktıktan sonra örnek veriyorum iş arkadaşları işte şuraya gideceğiz dese, şunu yapacağız dese hep işim var, yorgunum diyorum. Okul zamanlarımdaki gibi işten çıkınca aynı şeyler geçerli oluyor.

Son 4 yıldır bulunduğum yerde benden başkasının yemek yemesinden nefret eder oldum, akşam eve gelince yemeğimi alıp farklı bir odaya gidiyorum ailemle bile yemek yemekten rahatsız oluyorum.

Şimdi evde çocuk vs. olmadığı halde evdekilerin yürüme sesinden hapşırma, öksürme sesinden, konuşma sesinden her şeyden rahatsız oluyorum yani evde benden baka canlının olması bile beni sıkıyor evde bir koala olsa dahi. "konfor alanı" gibi bir durum söz konusu ama daha da fazlası olduğu aşikar. Aile olduğu halde rahatsız oluyorum ve bu beni çok üzüyor.

Her şeyi tek yapmak istiyorum, tek başına oturmak, tek başına yemek yemek, tek başına gezmek, tek başına gidip alışveriş yapmak. Bu gibi durumları yaşayan çözen varsa, fikri olan varsa belirtsin lütfen.

Kira vermiyorum etmiyorum, sırf bu yüzden ayrı bir eve çıkmak pek mantıklı olmayacak kaldı ki aileye bu durumu anlatmak çok çok üzücü olur.
Allah'tan mezara tek girecen öldüğünde tek gitmesen şu an nasıl olurdun merak ediyorum. 😂
(Şaka bir yana)
Kimseye saygın ve sevgin kalmamış yoksa neden bir insan başkalarından sıkılsın ki.

Geri
Yukarı