Evde ailemden rahatsız oluyorum

Profesyonel destek almanız lazım. Yaşadığınız büyük bir problem belki şu an hissetmiyorsunuz ama biraz daha büyüyünce sorunlar daha fazla çıkacak ortaya.

Merhaba. Ben 10. sınıfa gidiyorum. Asosyal birisiyim ama insanlarla sosyalleşmek istiyorum ama sosyalleşemiyorum. Yani tam olarak asosyal diyemeyiz, sosyofobi diyebiliriz. Evde ailemle kalmaktan rahatsız oluyorum. Evde ben annem babam ve ablam var. Babam işe gidiyor ama annem ve ablamla kalmaktan rahsatsız oluyorum. Mesela akşam yemeklerinde ailemle beraber yemekten rahatsız oluyorum. Ailemle yerken darlanmış gibi hissediyorum kendimi ve nedense masada hep gülesim geliyor. Durduk yere gülesim geliyor. O yüzden odamda yemek istiyorum ama bu sefer de babam bana kızıyor evde kavga çıkıyor. Sonra mesela benim büyük bir hayalim var o da YouTuber olmak. Son 2 yılda yaklaşık 200 bin abone kazandım YouTube'dan ama sessiz videolar çekerek arkaya müzik koyarak ulaştım bu aboneye ve şu anda da sesli videolar çekmek istiyorum ama evde kimse olmayınca çekebiliyorum video. Aksi taktirde utanıyorum. Mesela sadece ablam olsa bile çekemiyorum video. Kimsenin olamaması gerek ve o da imkansız gibi bir şey. Yardımlarınızı bekliyorum.
Çok şanslı bir hayatın var, değerini bil. Gerisi ise boş. Asosyallik sadece ve sadece tecrübe ile yenilir. Diğer türlü düşünür durursun. İnsan sosyal bir varlıktır, sosyal olmazsa hayat çekilmez olur. Bir arkadaş bile yeter sadece senin kafa tipine uysun. Belirli bir ağırlığın olsun, kendini ezdirme. Atılgan ol. Fazla düşünme, fazla düşünmek öldürür.

Uzamandan destek almanız lazım. Ailenizle konuşun bir doktordan randevu alın. Gerekirse bu postu gösterin doktora ya da aileniz sizin yerinize ilk seansta konuşabilir.

Geri
Yukarı