Evde beslemek için hayvan önerisi

Size kuş veya balık önerebilirim. İki türün de bakımı çok zor değildir.

Kuş olarak muhabbet kuşu tercih edebilirsiniz. Sakin, kolay eğitilen, sessiz, enerjik bir muhabbet kuşu tercih etmek isteyebilirsiniz. Kuş çantası ile uzun yolculuklar yapmak mümkündür. Papağan da iyi bir seçenektir ama biraz gürültücü olabilir ve uzun yolculuklar zor geçebilir.

Ayrıca balık da tercih edebilirsiniz. Balıklar sessiz, sakin ve güzel görünümlü hayvanlardır. Ama akvaryum büyüklüğü, suyun sıcaklığı, suyun tazeliği ve suyun temizliği gibi şeylere dikkat etmeniz gerekir. Bazı balıklar için aktiviteler yapmanız gerekebilir. Mesela beta balığına ayna gösterdiğinizde sinirlenir ve saldırmaya çalışır. Her gün düzenli olarak 5-10 dakika boyunca ayna göstermek beta balığının sağlıklı olmasını sağlar.

Hayvanlarınızla ilgilenmeyi unutmayın. Onlar canlı, süs eşyası değil.

Balık olabilir. Bende şuan 4 tane balık var. Akvaryumdan poşetle balıkları alın akvaryumun suyunu dökün yenisini doldurun eğer akvaryum kirliyse önce silmek falan lazım bir de balıkların türlerine göre işleri de oluyor. Fiyat olarak da pahalı bir şey değil balık beslemek. Çok keyif alıyorum ben.

Mesela beta balığına ayna gösterdiğinizde sinirlenir ve saldırmaya çalışır. Her gün düzenli olarak 5-10 dakika boyunca ayna göstermek beta balığının sağlıklı olmasını sağlar.

Hayvanlarınızla ilgilenmeyi unutmayın. Onlar canlı, süs eşyası değil.
Düzenli olarak sinirlendirmek, yani strese sokmak onun sağlıklı kalmasını nasıl sağlayabilir, anlayamadım. Çoğu hayvan strese dayanamayıp ölüyor zaten.

Konu sahibine de kedi öneririm. Hem bakımı kolay, hem de sevmek istediğinde beklentini karşılar. Sıcak, tüylü falan.

"Sıkıntıdan" kısmı düşündürücü açıkçası. Ne olursa olsun bir canlı sahipleneceğinizi unutmamalısınız. "Sıkıntıdan çocuk yapmak istiyorum" demekten çok büyük farkı yok o yüzden.
Çıkış noktasındaki bakış açısı şahsen hayvan beslemek için yeterli olmadığı için tavsiye etmiyorum.

Düzenli olarak sinirlendirmek, yani strese sokmak onun sağlıklı kalmasını nasıl sağlayabilir, anlayamadım. Çoğu hayvan strese dayanamayıp ölüyor zaten.

Konu sahibine de kedi öneririm. Hem bakımı kolay, hem de sevmek istediğinde beklentini karşılar. Sıcak, tüylü falan.

Her gün toplamda 5-10 dakika boyunca ayna göstermek Beta balığının fiziksel olarak zinde kalmasını sağlar. Ama abartıp saatlerce ayna gösterirseniz strese girmesine neden olur ve balığın sağlığı için iyi olmaz. İsterseniz araştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı