Evde beslenecek kedi önerisi

Çay, börek de istermisin? Hadi tüy konusunu anladım da, tuvalet eğitimini bir zahmet sen ver. Yok oyuncu olsun, sevimli olsun, kendini sevindirsin. Oyuncak almıyorsun bir canlı sahipleniyorsun. Zaten kedi seni severse kendini sevdirtir.

Sistem tavsiyesi ister gibi kedi modeli tavsiyesi istemek...
Tuvalet eğitimi çok kolay her kedi alışabilir.
Sahiplenin veya sokaktan alın.
Her tür kedi tüy dökebilir.
Her tür kedi kendini sevdirebilir.

Çay, börek de istermisin? Hadi tüy konusunu anladım da, tuvalet eğitimini bir zahmet sen ver. Yok oyuncu olsun, sevimli olsun, kendini sevindirsin. Oyuncak almıyorsun bir canlı sahipleniyorsun. Zaten kedi seni severse kendini sevdirtir.
İlk defa bir hayvan sahipleneceğim o yüzden bu konuları pek bilmiyorum. Bende burada sizin söylemlerinizle bilgi sahibi oluyorum.

British shorthair ama Türkiye'de zor bulursun neredeyse hiç kıl dökmüyor çok asil bir hayvan kolayca eğitilebiliyor.
Benim beslediğim British aşırı tüy döküyordu. Yeni hayvan besleyeceğiniz için oyuncu olmasını istiyoruz tarzı yaklaşımınıza yalnızca yanlış düşünce olarak bakacağım. Hayvanları sizi eğlendirmesi için sahiplenmeyin gerçekten yorucudur dışarıdan bakıldığı gibi kolay değil. Maması var, kumu var, veteriner bakımları var, kısırlaştırması var, evde ciyak ciyak miyavlaması var, tüy dökmesi var, nadirde olsa ev içine pislemesi var, cırması ısırması var, var oğlu var yani. Ben tekir kedi sahiplendim ve tavuktan başka bişey yemiyor çok denedim. Aylık 200 TL sırf tavuğuna para veriyorum ve kendisini yalnızca acıktığında sevdirir. Ameliyat ettirdim 2500 TL para verdim üniversiteye. Benimki daha çok aslana benziyor ama olsun :)

Dosya Ekleri

• 73346BCF-0FE2-40E8-8643-3C79982F5F3F.png
    73346BCF-0FE2-40E8-8643-3C79982F5F3F.png
    686,2 KB · Görüntüleme: 30
Sokaktan bir yavru sahiplen, tuvalet eğitimi kolay, kumunun yerini bir kez gösterdikten sonra kendisi alışır, sahiplendiğin kediyi zorla sevmeye kalkma sakın yoksa hırçın olur ve senden kaçar, kendisi istediği zaman sevdirir zaten, tüy dökmeyen bir kedi yoktur hepsi döker, haftada 2 defa düzenli tararsan ve kaliteli mama ile beslersen tüy dökümü az seviyede olur, cins kediler değil tekirler daha cana yakın oluyor. Tırmalama tahtası almayı ve yavruluktan itibaren tüyünü tarama, yıkama ve tırnak kesimine alıştır fakat zorla yaptırma, kedi sahiplenmek büyük sorumluluk ister ilk önce hazır mısınız onu düşünün, şu pandemi döneminde bir anlık heves ile almayın, ayrıca kedi sahiplenmeden önce siz ve evinizde yaşayan aile bireyleri varsa alerjik testlerinizi yaptırın, kedi veya tüyüne evdeki birinin alerjisi olursa yazık olur kediye, birine vermek zorunda kalırsınız. Fakat tekrar tekrar söylüyorum, kedi bakımı bir bebek bakımından farksızdır, çok zordur, evde durmayan sürekli dışarıda gezen bir yapınız varsa, öğrenci iseniz, 8-10 saatten fazla çalıştığınız bir iş yerinde çalışıyorsanız, tatile çıkıyorsanız kedi sahiplenmeyin, masrafını karşılayamayacaksanız kedi sahiplenmeyin, zira bugün bir mama 500 lira, bu kedinin aşısı var, kısırlık tedavisi var, kumu var, var da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı