Evde beslenecek ucuz kuş önerisi

Arkadaslar, dün konu açmıştım babama kuş hediye edeceğim diye.
Bugün ise kuşu almış bulunmaktayım.
Babam kuşu çok sevdi, şu an isim düşünüyor.

Erkek, 3,5-4 aylık uysal bir muhabbet kuşu.

IMG-20211125-WA0039.jpeg

20211125_183805.jpg

20211125_183812.jpg

20211125_183819.jpg

20211125_183827.jpg

20211125_183831.jpg

20211125_183825.jpg

@Hidro Dinamik @aliaksandr @MachL @togan34 @methz @Hidro Dinamik

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1225444
Eki Görüntüle 1225445
Eki Görüntüle 1225446
Eki Görüntüle 1225447
Eki Görüntüle 1225448
Eki Görüntüle 1225449
Eki Görüntüle 1225450
Kuş güzel lakin cere rengine bakacak olursak 3-4 aydan biraz daha yaşlı gibi duruyor ama fazla değil ayrıca 3-4 aylık kuşun alnı bembeyaz olmaz çizgiler halinde olur tabi bu söz ettiğim şeyler cinsinden cinsine değişir veya petshoplar tam olarak kuşların yaşını bilemiyorlar, tahminim 7-8 ay veya daha yaşlı bir kuş ama bir önemi yok.

Eki Görüntüle 1225444
Eki Görüntüle 1225445
Eki Görüntüle 1225446
Eki Görüntüle 1225447
Eki Görüntüle 1225448
Eki Görüntüle 1225449
Eki Görüntüle 1225450
Tüyünden fazla ömrü olsun, hayırlı olsun. 😍

Kuş güzel lakin cere rengine bakacak olursak 3-4 aydan biraz daha yaşlı gibi duruyor ama fazla değil ayrıca 3-4 aylık kuşun alnı bembeyaz olmaz çizgiler halinde olur tabi bu söz ettiğim şeyler cinsinden cinsine değişir veya petshoplar tam olarak kuşların yaşını bilemiyorlar, tahminim 7-8 ay veya daha yaşlı bir kuş ama bir önemi yok.
Hocam birkac arkadaşım da dediginizi soyledi. Petshoptan alırken adam uysal ve ev kuşu olduğunu 3-4 aylık olduğunu söyledi, gerçekten uysal duruyor. Televizyon açıkken bir ara kısık sesle öttü durdurunca sustu. Alışması mı gerek bilmiyorum. Şimdi bu arkadaş dediginiz gibi 7 8 aylık ise bunun alışma ve eğitim sürecinde herhangi bir problem olur mu? Alışabilir mi vs. Adam benden yavru diye yavru parası aldı bir de. Buyuk olması problem ise yarın o petshop'u basar hesap sorarim çok ciddiyim.

Hocam birkac arkadaşım da dediginizi soyledi. Petshoptan alırken adam uysal ve ev kuşu olduğunu 3-4 aylık olduğunu söyledi, gerçekten uysal duruyor. Televizyon açıkken bir ara kısık sesle öttü durdurunca sustu. Alışması mı gerek bilmiyorum. Şimdi bu arkadaş dediginiz gibi 7 8 aylık ise bunun alışma ve eğitim sürecinde herhangi bir problem olur mu? Alışabilir mi vs. Adam benden yavru diye yavru parası aldı bir de. Buyuk olması problem ise yarın o petshop'u basar hesap sorarim çok ciddiyim.
Alışacağı varsa büyük küçük farketmez, gidip bu yavru değil diyemezsin çok yaşlı bir kuş değil sevdiyseniz yaşın bir önemi yok.

Çok güzel kuş ama aylık değil. Size alışması için yaşı çok önemli değil benim kuşum bebeklikten beri bizde alışmadı mesela gel deyince gelmiyor. Muhabbet kuşları özellikle televizyon sesine çok ses çıkarırlar TV açıkken susmuyorlar. Konuşturmak isterseniz en çok kim ilgilenirse genelde o kişiyi sever ve o kişiden konuşmayı öğrenirler sürekli aynı kelimeleri tekrarlayın kuşunuz kesin erkek olduğu için bebek olmasa da muhtemelen konuşacaktır. Dişiler konuşmaz. Elinize alıştırmak için elinize aldığınızda kafesini saklayabilirsiniz genelde kafese kaçarlar. Ele ilk alışması için kafes içinde yem falan yediriyorlar YouTube'da çok video var. Gaga taşı ve kalamar kemiği olabilirse kuşa iyi gelir. Soğuk hava çok etkiler ben gece kuşumun kafesini battaniye ile kapatıp odasının kapısını kapalı tutuyorum boş oda yerine gece birinin uyuduğu odada kalması özellikle kışın soğuktan korunmak için çok iyi olur. Cereyanda kalan kuş fazla yaşamaz dikkat etmenizde fayda var. Özellikle son olarak size alışması için yaşının önemli olmadığını belirtiyim tekrar çünkü çok kuş besledim karakteri uygunsa 5 yaşında bile olsa alışır yoksa benim kuşum gibi bebeklikten beri beslesenizde alışmaz.

Arkadaşlar, dün konu açmıştım babama kuş hediye edeceğim diye.

Erkek, 3, 5-4 aylık uysal bir muhabbet kuşu.

Eki Görüntüle 1225444
Eki Görüntüle 1225445
Eki Görüntüle 1225446
Eki Görüntüle 1225447
Eki Görüntüle 1225448
Eki Görüntüle 1225449
Eki Görüntüle 1225450

Hayırlı olsun pedere selamlar.

Çok güzel kuş ama aylık değil. Size alışması için yaşı çok önemli değil benim kuşum bebeklikten beri bizde alışmadı mesela gel deyince gelmiyor. Muhabbet kuşları özellikle televizyon sesine çok ses çıkarırlar TV açıkken susmuyorlar. Konuşturmak isterseniz en çok kim ilgilenirse genelde o kişiyi sever ve o kişiden konuşmayı öğrenirler sürekli aynı kelimeleri tekrarlayın kuşunuz kesin erkek olduğu için bebek olmasa da muhtemelen konuşacaktır. Dişiler konuşmaz. Elinize alıştırmak için elinize aldığınızda kafesini saklayabilirsiniz genelde kafese kaçarlar. Ele ilk alışması için kafes içinde yem falan yediriyorlar YouTube'da çok video var. Gaga taşı ve kalamar kemiği olabilirse kuşa iyi gelir. Soğuk hava çok etkiler ben gece kuşumun kafesini battaniye ile kapatıp odasının kapısını kapalı tutuyorum boş oda yerine gece birinin uyuduğu odada kalması özellikle kışın soğuktan korunmak için çok iyi olur. Cereyanda kalan kuş fazla yaşamaz dikkat etmenizde fayda var. Özellikle son olarak size alışması için yaşının önemli olmadığını belirtiyim tekrar çünkü çok kuş besledim karakteri uygunsa 5 yaşında bile olsa alışır yoksa benim kuşum gibi bebeklikten beri beslesenizde alışmaz.
Değerli bilgilerin için teşekkürler. Beni kandıran petshopcu dallamaya sordum yolum uzun soğuk hava kuşu etkiler mi diye, hicbir şey olmaz dedi. Kuşu babama götürürken bu Ankara ayazında hatunun birisi sağ olsun senin de dedigin gibi cereyan ve soğukluk mevzusunda beni uyardı. Çıkarttım montum ve kapşonlum ile kafesin üstünü örttüm ben de.
Kuş çok sevimli, karakteri uysal gibi, babamda çok sevdi. Kuşla sadece birkaç saat geçirmeme rağmen ben bile şu an özlüyorum.

Arkadaşlar, dün konu açmıştım babama kuş hediye edeceğim diye.

Erkek, 3, 5-4 aylık uysal bir muhabbet kuşu.

Eki Görüntüle 1225444
Eki Görüntüle 1225445
Eki Görüntüle 1225446
Eki Görüntüle 1225447
Eki Görüntüle 1225448
Eki Görüntüle 1225449
Eki Görüntüle 1225450

Kuş erkek ve konuşan cinsinden gibi, ki dişiler konuşmaz. Tavsiyem her gün alışması için yavaşça, ürkütmeden kafese el sokulup işaret parmağına çıkmayı öğretin bunu yapa yapa insana alışıp salınca omuzdan kafadan ya da parmaktan inmez çok tatlı bir arkadaş olur. Artı sık sık konuşun konuşan cins ise kelimeleri öğrenir, örnek babacım gibi. Yalnız gece salmayın tehlikeli elektrik kesilirse Allah korusun karanlıkta korkup uçuyor ve duvara çarpıp ölebiliyor. Başıma gelmişti çok üzülmüştüm.

Geri
Yukarı