Evde Dogo Cinsi köpek bakılır mı?

Dostum evin kaç m2?

Uzun zamandır köpek besliyorum fakat küçük ırk. Özel bir pekines türü bakıyorum 5 senedir.

Yeterli alanın ve yeterli vaktin varsa Dogo besleyebilirsin.

Kaliteli mama alacak durumun var mı? Yahut tüm masraflarını karşılayabilecek? Bunlar da önemli.

Pitbull yıllardır yasak ama besleyen çook kişi var.Onlar da bi can.
Ben Pitbull ve Dogo cinsi beslenilmesi taraftarıyım, çok da iyi bir köpekler.
Reklam gibi olmasın ama youtube`de "Pitbull Türkiye TV" ve ya "Pitbull Krallığı Türkiye" kanallarını izlerseniz anlarsınız ne demek istediğimi.Sırf kötü insanlar tarafından dövüştürülüp, vahşileştirildiği için köpeklerin adı kötüye çıkıyor.O hayvanları dövüştürenlerin de Allah belasını versin...

Cahil demeniz biraz yanlış olmuş ama belli ki sinirin etkisi ile yazmışsınız :D
Evde beslenebilir ama hergün dışarıya çıkarmanız gerek.Birde bakımı kolay değil, aşıları falan biraz pahalıya mal oluyor.Alacaksan, para harcamayıda gözden çıkarman gerek.2 gün sonra sokağa atacaksan hiç besleme kardeşim.

Çocuk 2004 doğumluymuş. 15 yaşındaki çocuk daha kendine bakamaz. Ne pitbulu? Ne dogosu? Oyuncak mı bu? Ayrıca Türkiye'de pitbulun yasaklanması için haklı nedenler var. Bir youtube kanalıyla örnek verilerek sıvışalacak bir konu değil bu. Aynı ABD'de 21 yaşından küçükleri bara sokmadıkları gibi.

Bir cahil daha neyse sizin gibi insanlarla laf dalaşına girmek istemiyorum.
Hadi ya? Sen kim oluyorsun da bu lafı diyorsun. Yasaksa, yasaktır kardeşim bakamazsın. Bir sebebi var ki yasaklanıyor değil mi? Ülkede kaç kişi bu köpekler yüzünden hayatını kaybetti. Köpekleri suçlamıyorum, doğası gereği davranıyorlar veya sahipleri yüzünden. Demek istediğim şey anlayana artık ne diyim...

Pitbull yıllardır yasak ama besleyen çook kişi var. Onlar da bi can.
Ben Pitbull ve Dogo cinsi beslenilmesi taraftarıyım, çok da iyi bir köpekler.
Reklam gibi olmasın ama Youtube`de "Pitbull Türkiye TV" ve ya "Pitbull Krallığı Türkiye" kanallarını izlerseniz anlarsınız ne demek istediğimi. Sırf kötü insanlar tarafından dövüştürülüp, vahşileştirildiği için köpeklerin adı kötüye çıkıyor. O hayvanları dövüştürenlerin de Allah belasını versin...

Bu hayvanları ağızlıksız vs. gezdirenleri anında içeri tıkmak lazım. Potansiyel katil bunlar. Pitbull ve diğer tehlikeli köpeklerin beslenmesi yasaklanmalı, istediğiniz kadar masumlaştırmaya çalışın.
Bir cahil daha neyse sizin gibi insanlarla laf dalaşına girmek istemiyorum.

Buna karşı söyleyecek bir şeyin olmadığı için girmek istemiyor olabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yasakmış, değilmiş bilmem ama orta-büyük boylarda köpeğin evde beslenmesi ne kadar doğru olur? Ne kadar mutlu olur? Ne kadar dışarı çıksa da eve gelecek eninde sonunda. Tecrübeli değilim, bir bilgim yok ancak bir fikir işte benimki.

Çocuk 2004 doğumluymuş. 15 yaşındaki çocuk daha kendine bakamaz. Ne pitbulu? Ne dogosu? Oyuncak mı bu? Ayrıca Türkiye'de pitbulun yasaklanması için haklı nedenler var. Bir youtube kanalıyla örnek verilerek sıvışalacak bir konu değil bu. Aynı ABD'de 21 yaşından küçükleri bara sokmadıkları gibi.
Adamın yaşına bakmadım hocam. Kötü köpek yoktur, kötü sahip vardır. İnsanlar niye hep bir şey olduğu zaman hayvanları suçluyor ki ? Bir çocuğu nasıl yetiştirirsen öyle olur, bi' pitbullu da sevgi ile besleyip, hırçınlaştırmazsan, aksine sosyalleştirirsen hiç saldırgan falan olmaz. E dolayısıyla problem de yaşatmaz sana. Sadece pitbulla iyi eğitim vermek gerekiyor, yani bakamayacak adam alıp sokağa bırakmasın.
Bu hayvanları ağızlıksız vs. gezdirenleri anında içeri tıkmak lazım. Potansiyel katil bunlar. Pitbull ve diğer tehlikeli köpeklerin beslenmesi yasaklanmalı, istediğiniz kadar masumlaştırmaya çalışın.

Buna karşı söyleyecek bir şeyin olmadığı için girmek istemiyor olabilir misin?
Sizin gibi insanlara ne diyeyim ben ? Dediğim kanallara bi' göz atın bari. 1900`lu yıllarda pitbulllar ilk defa çocuk bakıcısı olarak kullanılırdı. Sonra bu köpeğin güçlü olduğunu görüp dövüştürmeye kalktılar. O yüzden de köpeğin adı kötüye çıktı. En vahşi varlık insandır, bunu unutmayın.
Bu konu çok uzar, siz ve sizin gibi binlerce insana bu konuyu tek tek anlatamam zaten kendi dediğinizden dönmezsiniz. Hoşçakalın.

Adamın yaşına bakmadım hocam. Kötü köpek yoktur, kötü sahip vardır. İnsanlar niye hep bir şey olduğu zaman hayvanları suçluyor ki ? Bir çocuğu nasıl yetiştirirsen öyle olur, bi' pitbullu da sevgi ile besleyip, hırçınlaştırmazsan, aksine sosyalleştirirsen hiç saldırgan falan olmaz. E dolayısıyla problem de yaşatmaz sana. Sadece pitbulla iyi eğitim vermek gerekiyor, yani bakamayacak adam alıp sokağa bırakmasın.

Bu tür hayvanlar Türkiye'de çoğunlukla suç aleti gibi kullanılıyor. Üstelik ülkemiz her hayvanı kontrol edecek kadar güçlü bir kolluk sistemine sahip değil. Ülkemizde şiddet tabanlı suç oranı oldukça yüksek. Üstelik hayvan yetiştirme konusunda da OECD ülkelerinde son sıradayız (insan eğitiminde de son sıradayız. Şaşırtıcı değil :) ). Pitbul vb hayvanlar bu yüzden yasak. Hollanda'da serbest. Çünkü orada işleyen bir sistem var. Orada insanlar hayvan yetiştirme konusunda iyi. Şiddet tabanlı suç oranı da düşük. Biz de 12 saatlik mesai yapan bir polis en az 8 tane olaya gidiyor. Bunların yarısında en azından bir bıçak var. Mesela ABD'de 21 yaş altı kimse barlara giremez. Çünkü ABD hükümetinin çözemediği bir uyuşturucu, adam kaçırma ve fuhuş sorunu var. Bu nedenle o ülke de böyle bir önlem almış. Her ülke çözemediği büyük sorunları kökten yasaklayarak önlem almaya çalışır. Ben Türkiye'deki pitbul yasağını destekliyorum. Her 10 pitbul sahibinden 9'u tehlikeli tip. Benim devletim her köpeğe bir kimlik dağıtacak, kimde ne köpek olduğunu bilecek düzeyde bir sisteme sahip değil. Ya da suç oranı da düşük değil. İnsanlar köpek yetiştirmeyi biliyor mu? Onu da bilmiyor. Pitbul yasası aslında duygusal bakmazsanız altı dolu bir yasa. Binamda yada başka bir yerde pitbul istemiyorum. Çünkü yetiştiren adam %90 ihtimalle o köpeğe bakabilecek, kontrol edebilecek bir tip değil. Zaten Hollanda gibi ülkelerde dairede yaşayan adam pitbul beslemez. en kötü bir bahçesi ya da müstakil bir evi vardır. Türkiye'de şehirlerde villa kültürü yok.

Yasaya ben köpeğimi sevgiyle yetiştiririm diyerek bakmayın. Sorun siz de değil, diğer insanlarda. Sokaktaki golden retriever'ları gördünüz mü? Daha Golden bakamıyor bu memleketin insanı.

Bu tür hayvanlar Türkiye'de çoğunlukla suç aleti gibi kullanılıyor. Üstelik ülkemiz her hayvanı kontrol edecek kadar güçlü bir kolluk sistemine sahip değil. Ülkemizde şiddet tabanlı suç oranı oldukça yüksek. Üstelik hayvan yetiştirme konusunda da OECD ülkelerinde son sıradayız (insan eğitiminde de son sıradayız. Şaşırtıcı değil :) ). Pitbul vb hayvanlar bu yüzden yasak. Hollanda'da serbest. Çünkü orada işleyen bir sistem var. Orada insanlar hayvan yetiştirme konusunda iyi. Şiddet tabanlı suç oranı da düşük. Biz de 12 saatlik mesai yapan bir polis en az 8 tane olaya gidiyor. Bunların yarısında en azından bir bıçak var. Mesela ABD'de 21 yaş altı kimse barlara giremez. Çünkü ABD hükümetinin çözemediği bir uyuşturucu, adam kaçırma ve fuhuş sorunu var. Bu nedenle o ülke de böyle bir önlem almış. Ben Türkiye'deki pitbul yasağını destekliyorum. Her 10 pitbul sahibinden 9'u tehlikeli tip. Benim devletim her köpeğe bir kimlik dağıtacak, kimde ne köpek olduğunu bilecek düzeyde bir sisteme sahip değil. Ya da suç oranı da düşük değil. İnsanlar köpek yetiştirmeyi biliyor mu? Onu da bilmiyor. Pitbul yasası aslında duygusal bakmazsanız altı dolu bir yasa. Binamda yada başka bir yerde pitbul istemiyorum. Çünkü yetiştiren adam %90 ihtimalle o köpeğe bakabilecek, kontrol edebilecek bir tip değil. Zaten Hollanda gibi ülkelerde dairede yaşayan adam pitbul beslemez. en kötü bir bahçesi ya da müstakil bir evi vardır. Türkiye'de şehirlerde villa kültürü yok.

Yasaya ben köpeğimi sevgiyle yetiştiririm diyerek bakmayın. Sorun siz de değil, diğer insanlarda. Sokaktaki golden retriever'ları gördünüz mü? Daha Golden bakamıyor bu memleketin insanı.
Bazı yerler de size katılıyorum. Sırf bu vahşi toplum yüzerinden hayvanlar katlediliyor, barınaklara zorla atılıyor 😕

Bazı yerler de size katılıyorum. Sırf bu vahşi toplum yüzerinden hayvanlar katlediliyor, barınaklara zorla atılıyor 😕

Barınaklar bir halta benzese keşke. Köpeklerin parazit aşılarını yapsalar, iki kap mama koysalar. Kürek ve hortumla iki dakika barınağı yıkasalar? Yok. Şu hayvanları koruma yasası gerçekten de çıksa herkes içini ferahlatabilir. Çünkü şu anda hayvana zarar, sadece mala zarar sayılıyor. Yani para cezası yetiyor. Sokak köpeğine zarar verme cezası ise tam komedi. Sokak hayvanları kamuya ait sayılıyor ve kamu malına zarar sayılıyor. Sokak hayvanlara zarar veren de para cezası ile yırtıyor. Verdikleri söze göre hayvanlar anayasada canlı kabul edilip, TCK'da hayvana karşı işlenen suçlar bölümü olacak. Hayvanları koruma işi bir belediye hizmeti şu anda. Yasa ile birlikte belediyenin ödevi haline gelecek. Hani şu anda valiliğe "barınaklar leş gibi" diye bir şikayette bulunduğunda valilik sadece sözlü olarak "sayın başkan barınakları düzeltin, vatandaş şikayetçi" diyebiliyor. Yasa çıkarsa vali belediye başkanına bu konuda emir yazısı yazabilecek. Ayrıca hayvanların korunması işi belediyenin ödevi sayılırsa İdare Mahkemesi, belediye işini yapmadığı için dava açabilecek. Her şey yavaş yavaş güzel olacakta şu vekiller bir seçim zırvalarını bırakıp asıl konuya odaklanmalı.

Klasik ergen soruları.

Dogo nasıl bir köpek biliyor musun? Ayrıca o besleyen "YOUTUBER" tayfa profesyonel. Bilgili.

Klasik bir atasözü " Okullar kapandı çoluk çocuk doldu :))

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı