Evde elektrik sorunu

luigi

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı uyku moduna aldığım zaman kendi kendine açıldığını fark ettim. Sebebini anlamaya çalıştım fakat bulamadım. Daha sonra odamın hemen yanında bulunan tuvaletin ışığı açıp kapatınca bilgisayarın uyku modundan çıkıp açıldığını fark ettim. Bunun sebebi ne olabilir? Konuyla ilgili hiç bilgim yok. PSU Cooler Master. 3'lü priz ile ana prize bağlı sistem.

Aygıt yöneticisi > Ağ bağdaştırıcıları > Lan aygıtını bul sağ tıkla özellikler de.

"Güç Yönetimi" sekmesinde "Bu aygıt bilgisayarı başlatsın" seçeneğindeki işareti kaldır. Şunu ;

elektrik.png

Bunu yaptıktan sonra veya eğer ayar zaten böyle ise güç seçeneklerinden uyku kısmına gelip "Uyandırma zamanlayıcıya izin ver" seçeneğini etkisizleştir yap. Büyük ihtimalle sorun çözülecek.

Aygıt yöneticisi > Ağ bağdaştırıcıları > Lan aygıtını bul sağ tıkla özellikler de.

"Güç Yönetimi" sekmesinde "Bu aygıt bilgisayarı başlatsın" seçeneğindeki işareti kaldır. Şunu ;

Eki Görüntüle 670122
Tamamdır eve gidince deneyeceğim. Peki ağ aygıtlarıyla benim evdeki ışığı açmamla olan durumun alakası nedir?

Sadece ağ aygıtı değil uyandırma zamanlayıcı da var resmin altında yazdım. Onlarla alakası var evdeki ışıkla değil. Denk gelmiştir. Mesela tekrar ışığı kapatıp açtığında yine oldu mu? Bir kere denk gelmiştir o.

Sadece ağ aygıtı değil uyandırma zamanlayıcı da var resmin altında yazdım. Onlarla alakası var evdeki ışıkla değil. Denk gelmiştir. Mesela tekrar ışığı kapatıp açtığında yine oldu mu? Bir kere denk gelmiştir o.
Hayır bir kere denk gelse yazmam buraya. Sürekli olan bir durum olduğu için yazdım.

Geri
Yukarı