Evde fiber olması için cam kablo mu çekilmesi lazım?

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Şu an Turkcell kullanıyorum ve en fazla 100Mbps destekliyor. Geçen hafta TurkNet buraya GigaFiber kutusu getirdi ve TurkNet sitesinden altyapı sorguladığımda 1000MBPS alabileceğimi öğrendim. Fakat babam diyor ki eve kadar cam kablo çekilmesi lazım o yalan diyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Şu an direk TurkNet'e geçsem 1000MBPS alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an Turkcell kullanıyorum ve en fazla 100Mbps destekliyor. Geçen hafta TurkNet buraya GigaFiber kutusu getirdi ve TurkNet sitesinden altyapı sorguladığımda 1000MBPS alabileceğimi öğrendim. Fakat babam diyor ki eve kadar cam kablo çekilmesi lazım o yalan diyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Şu an direk TurkNet'e geçsem 1000MBPS alabilir miyim?
Altyapıda görünüyor ve kutu da varsa yapmanız gereken o kutudan evinize turknetin vereceği sarı fiber kabloyu çekmek. Kendiler de çekiyor olabilir fakat TT de süreç öyle işler genelde.

Evet kablo çekilmesi gerekiyor da ne yalan onu anlamadım :) Kabloyu siz çekmiyorsunuz sonuçta ekipler gelip çekiyor. Kablo da cam deniyorsa da dışı camdan değil. Normal kablo, içinde cam bir boru var. Kırılabiliyor yani.
Fiber altyapinin olmadigina inaniyor, yani Turkcell gigafiber kutusu getirse bile 1000mb veremez diyor.

Babana bunu göster. 5 ten fazla cihaz kullanıyor. Aylık 40 liranın altında :)
gsdgasdgdafsdhadgaadf.png

Yeni konular

Geri
Yukarı