Evde Force Feedback Direksiyon Seti Yapımı

OzanYMM

Decapat
Evde AC BeamNG ve Forza Horizon 4 oynamak için Force Feedback direksiyon seti yapmak istiyorum. Bunun için biraz YouTube'dan bakınca bu videoyu gördüm. Bu video gerçek mi veya mümkün mü? Gerçekse maliyeti ne kadar olur ve hangi malzemeler gerekir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde AC BeamNG ve Forza Horizon 4 oynamak için Force Feedback direksiyon seti yapmak istiyorum. Bunun için biraz YouTube'dan bakınca bu videoyu gördüm. Bu video gerçek mi veya mümkün mü? Gerçekse maliyeti ne kadar olur ve hangi malzemeler gerekir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet dostum, bu video gerçek. Fakat iyi düzeyde Ardunio bilmek, iyi derecede elektrik, elektronik bilmek, ve yine iyi derecede hesaplama yapmak gerekiyor. Basit değil ne yazık ki. Eğer bu dediklerime sahip değilsen ucuz yollu bir set almanı öneririm.

Mümkün ancak orijinal arduino zaten 200-250 lira diğer parçaları bulmak da problem ve Force Feedback için oyun yazılım desteği problemli olur. Size önerim uygun fiyatlı bir Logitech DFGT. Belki motor gücü falan biraz az olsa da en azından her şey dahil bir set ve derli toplu. Bunların masaya kurulumu falan problem. Eski DFGT'm gayet yeterliydi benim için ancak biraz sesli ve pedalları plastik ondan dolayı onu sattım şimdi g29 almayı düşünüyorum.

Ben yaptım ama FFB değil 3D parçaları çıkarıp, civataları falan al. 4 tane 15cm falan kes biri 20cm olacak. Gerekli yerlere yerleştir 3D parçaları yerleştir. Potansiyometreyi yerine tak ve Arduino Leonardo'ya lehimle tamam işte. O kadar zor değil mühendislik gerektirir gibi anlatıyorsunuz lütfen.

Evet dostum, bu video gerçek. Fakat iyi düzeyde Ardunio bilmek, iyi derecede elektrik, elektronik bilmek, ve yine iyi derecede hesaplama yapmak gerekiyor. Basit değil ne yazık ki. Eğer bu dediklerime sahip değilsen ucuz yollu bir set almanı öneririm.
Benim maalesef bu kadar bilgim yok. Olsaydı mucit olurdum belki. Almaktan daha iyi olurdu. Ama öyle olmazsa parayı verip Logitech direksiyon seti alacağız.

Hocam iyi derecede bilseniz de bilmeseniz de olur. Bir programı indiriyorsunuz reset tuşuna basıp upload firmware diyorsunuz. Yazılımını yüklüyor. GND ve 5V'a Potansiyometrenin sağındaki küçük bacağa ve solundaki küçük bacağı lehimlemek gerekir. Hatta @Akif9748 @Affansen bu konuda yardımcı olabilir. Sağ olsunlar bana da yardımcı oldular.

Merhaba, @Hof öncelikle teşekkürler. :)

Size tavsiyem bir tane ucuz, bozuk 90 derece direksiyon alıp onun içine sistemi kurmanız. Ben bita pazarından aldığım VH-5 ile yaptım, güzel oldu. Ama şunu aklınızda bulundurun hiç bir zaman G29 keyfi vermiyor. :D

Sorunuz varsa cevaplamaya çalışırım.

Merhaba, @Hof öncelikle teşekkürler. :)

Size tavsiyem bir tane ucuz, bozuk 90 derece direksiyon alıp onun içine sistemi kurmanız. Ben bita pazarından aldığım VH-5 ile yaptım, güzel oldu. Ama şunu aklınızda bulundurun hiç bir zaman G29 keyfi vermiyor. :D

Sorunuz varsa cevaplamaya çalışırım.
Ben de öyle düşünmüştüm hocam. Ama kendimin olmasını istediğim için kendim yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı