Evde interneti Netflix kullanırken kötüleşiyor

aliyıldırımz

Centipat
Ben bilgisayarımda LOL oynuyorum ve kardeşimde sürekli PC veya telefon başında.

Genelde oyunda olunca ikimiz pek sorun olmuyor ama kardeşim veya ben Netflix'ten dizi açınca LOL'ü oynamak mümkün değil.

Yani ping bir düşüyor bir fırlıyor aşırı kötü oluyor. Ve bunun dışında annem ve babam televizyondan Netflix izliyor akşam ama onlar nadir izliyor internet zor çektiği için. Sizce 2. interneti mi bağlatıyım yoksa router falan mı alayım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şu an evdeki internet Türksat'ın 24 Mbps olan paketi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızınızı artırmanın yolu varsa onu deneyin. Gerçi 24Mbps dediklerinizin hepsini besler. Hepiniz kablosuzdan bağlanıyorsanız Wifi yetmiyordur. Modemin ethernet çıkışına bir adet Wifi router bağlayıp, cihazları paylaştırabilirsiniz.

Aynı sıkıntıdan bende muzdaripim (ama benim sıkıntım biraz farklı, pingim artmıyor ama indirme hızım 900 KB/S olacak kadar düşüyor) ve bu sadece mahalledeki ışıklar yanarken oluyor (kısaca gündüzleri sıkıntı yok ama mahallede ışıklar yandı mı Netflix+Torrent bir hayal oluyor).

Aslında 24 Mbps dediğiniz her şeyi aynı anda kullanmaya olanak sağlar fakat genelde sinyal çakışmasından problem yaşanır. Bu yüzden evdeki çoğu cihazı 5 ghz ağına bağlamak, eğer modemde bu özellik yoksa bu özelliğe sahip modem almak gerek. Bizde 100 Mbps fiber var çok sayıda cihaz 2.4 ağına yüklenince internette sıkıntı oluyor. O yüzden bazı cihazları 5 ghz ağında kullanıyoruz hiç bir problem olmuyor.

Aslında 24 Mbps dediğiniz her şeyi aynı anda kullanmaya olanak sağlar fakat genelde sinyal çakışmasından problem yaşanır. Bu yüzden evdeki çoğu cihazı 5 ghz ağına bağlamak, eğer modemde bu özellik yoksa bu özelliğe sahip modem almak gerek. Bizde 100 Mbps fiber var çok sayıda cihaz 2.4 ağına yüklenince internette sıkıntı oluyor. O yüzden bazı cihazları 5 ghz ağında kullanıyoruz hiç bir problem olmuyor.
iki tane ayrı wifi var modem infinity 401 biri 5g biri 2.4g nasıl paylaştırcam bunları

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı