Çözüldü Evde soslu katık tavuk dürüm nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Tarif atabilecek var mı? Soslu katık tavuk dürüm ya da hatay usülü tavuk dürüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan önerilen tarifin iyi olduğunu nereden bilebilir? Evine gidip tadım mı yaptırtacak? Ayrıca neden mesaj kasayım ki? Ya da neden biri mesaj kassın ki? Eğer mesaj kasan biri varsa konu sahibi olabilir. Google a yazılan soruları Sosyale yazmak moda oldu.
Al ben de vereyim tarif.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Birebir deneyen insanların tecrübelerinden faydalanmak istemiş olabilir. Forumun kurallarından haberdar değilsiniz sanırım. Moderatörler onaylarken size ne düşüyor da yırtık dondan fırlar gibi gelip burada boş atıyorsunuz anlamadım.
1683468184934.png

Dostum gereksiz uzatan biri varsa o da sensin. Tekrar yazıyorum google araması gibi konu açılmasına karşıyım ben. Sen konuda kullanıcıları göz ardı ederek google gibi cevap bekledin. Kimseye nasıl ucuz yaparım demedin, siz nasıl yapıyorsunuz demedin, sosu lezzetli olması için içine ne katıyorsunuz diye sormadın. Sen link istedin, sen video istedin. Sen bu kadar insana saygısızlık ettin bana göre. Youtube den vieo aramak istemedin, birileri senin yerine yapsın istedin. Tepki görünce de insanları "Mesaj kasmak" la itham ettin. Sana ve senin gibilerine kalırsa koca sosyal çöplüğe döner.
Forumun sahibi google'a sor gibi bir yanıtı kabul etmezken sana ne düşüyor? Sen kimsin? senin karşı olman kimin umrunda?

Dostum gereksiz uzatan biri varsa o da sensin. Tekrar yazıyorum Google araması gibi konu açılmasına karşıyım ben. Sen konuda kullanıcıları göz ardı ederek Google gibi cevap bekledin. Kimseye nasıl ucuz yaparım demedin, siz nasıl yapıyorsunuz demedin, sosu lezzetli olması için içine ne katıyorsunuz diye sormadın. Sen link istedin, sen video istedin. Sen bu kadar insana saygısızlık ettin bana göre. YouTube'dan vieo aramak istemedin, birileri senin yerine yapsın istedin. Tepki görünce de insanları "mesaj kasmak" la itham ettin. Sana ve senin gibilerine kalırsa koca sosyal çöplüğe döner.

Alttaki arkadaş gerekli cevabı vermiş :)

Birebir deneyen insanların tecrübelerinden faydalanmak istemiş olabilir. Forumun kurallarından haberdar değilsiniz sanırım. Moderatörler onaylarken size ne düşüyor da yırtık dondan fırlar gibi gelip burada boş atıyorsunuz anlamadım.Eki Görüntüle 1770170

Forumun sahibi Google'a sor gibi bir yanıtı kabul etmezken sana ne düşüyor? Sen kimsin? Senin karşı olman kimin umurunda?

Tam bekledigim yorum. Moderatörler kabul etmiş. Burada kavga ediyor.

Evde yapacağın döner iyi bir dönercide yiyeceğin dönerin yerini tutmaz bence ama vereyim kendimce tarifini.
Tavuk dürümde en olmazsa olmazım patates kızartması az yağda patatesleri kızartmaya başlayın şimdiden anca pişerler.

Tavuk göğsünü dilimle ve bir kapta karabiber ve kırmızı pul biberle marine et. Sosu hazırlarken dinlenmesi için dolaba koy tavuğu.

Ben yoğurtlu sos yapıyorum, internetten söylediğimde ketçap veya domatesli bir sos geliyor ama onları bilmiyorum. Yoğurtlu sos da güzel ama :).

Süzme yoğurt ve süzme yoğurdun yarısı kadar mayonezi sarımsak ile karıştırın. Karıştırırken damak tadınıza göre limon suyu, sirke, tuz, karabiler, köri... Ekleyebilirsiniz. Sosun kıvamını tutturunca dereotu ve maydanoz da ekleyin tadı çok baskın olur yoksa.

Dolaptaki tavuğu da diğer işlemler bittiğine göre pişirip bütün elementleri birleştirebiliriz artık.

Deneyen olursa etiketlesin lütfen. Afiyet olsun.

Teşekkürler hocam, ben yoğurtlu sos sevmiyorum pek ama belki denerim.

Birebir deneyen insanların tecrübelerinden faydalanmak istemiş olabilir. Forumun kurallarından haberdar değilsiniz sanırım. Moderatörler onaylarken size ne düşüyor da yırtık dondan fırlar gibi gelip burada boş atıyorsunuz anlamadım.Eki Görüntüle 1770170

Forumun sahibi Google'a sor gibi bir yanıtı kabul etmezken sana ne düşüyor? Sen kimsin? Senin karşı olman kimin umurunda?

Gerekli raporu attım, birazdan tüm mesajlar silinir uyarıyı da verirler.

Forumun sahibi google'a sor gibi bir yanıtı kabul etmezken sana ne düşüyor? Sen kimsin? senin karşı olman kimin umrunda?
Anlatamadım kendimi özür diliyorum. Tekrar anlatayım. Ben Google a sor demedim. Google a sorar gibi konu açma dedim. Deneyimlerimizi merak etse seve seve yazayım, paylaşayım püf noktalarını. Ama konu sahibi arkadaş BANA GÖRE kullanıcılara saygısızlık yapıyor. Ben bunu dile getiriyorum. Ahkam kesmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı