Evde spor programım nasıl?

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar futbolcu olduğum için idman yapmam gerek. Bir program yaptım, tabii zayıflamam da lazım. Malum evde kalınca biraz kilo aldım.

-10 şınav, 1 set.
-15 mekik, 1 set.
-14 squat, 2 set.
-14 burpee, 1 set.
-30 saniye ayakları hava tutma, 2 set.

Günde bunu 2, bazen 3 defa yapıyorum. Çıkabiliyorsamda dışarı da idman yapıyorum. Sizce programım nasıl?

Arkadaşlar futbolcu olduğum için idman yapmam gerek. Bir program yaptım, tabii zayıflamam da lazım. Malum evde kalınca biraz kilo aldım.

-10 şınav, 1 set.
-15 mekik, 1 set.
-14 squat, 2 set.
-14 burpee, 1 set.

Günde bunu 2, bazen 3 defa yapıyorum. Çıkabiliyorsamda dışarı da idman yapıyorum. Sizce programım nasıl?

Mekik setlerini artırabilirsiniz, yapabiliyorsanız.

Hocam evde ekipmansız bir program yapmaya çalışıyorsun galiba. Nike Training Club adlı uygulamayı öneriyorum. Çok iyi egzersizler var. 2 haftada 3 kilo verdim. Google Play'de bulabilirsin.

-10 şınav, 1 set.
-15 mekik, 1 set.
-14 squat, 2 set.
-14 burpee, 1 set.

Sayılar ve süreler az.

-10 şınav, 1 set.
-15 mekik, 1 set.
-14 squat, 2 set.
-14 burpee, 1 set.

Setleri artır ve plank koy programına 1 dk yeterli

Kaslarını önce spora hazırla. Senin programın çok hafif. Zaten günde o kadar efor harcıyorsun. :)

Günde 2 veya 3 defa yapmana gerek yok. Bir zaman belirle ve o an sadece spor ile ilgilen. Sporun yanında beslenme de önemli. Spordan 2 saat önce ve 2 saat sonra yemek yemen en sağlıklısı.

Tek set yaptığında kasların zaten daha yeni açılıyor. Gelişme aşamaları kaslar zorlanınca oluyor. İlk sette kasların ısınır. Tek set yapıp bırakırsan da ısındıklarıyla kalırlar.

Tavsiye ettiğim program:

İlk hafta: 12x2 olarak uygula.
2 ve 3. Hafta: 12x3'e çıkart.
4. Hafta ve devamında: 12x4 şeklinde yapabilirsin.

-10 şınav, 1 set.
-15 mekik, 1 set.
-14 squat, 2 set.
-14 burpee, 1 set.

yetersiz

Geri
Yukarı