Evde Spor Yapılarak Güçlenilebilir mi?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Ben aşırı güçsüz bir insanım, bir poşet taşırken bile zorlanıyorum. Yaklaşık 3-4 ay önce 1.70 CM, 49.5 kiloydum. Şuan 1.76 CM, 59 kiloyum. Bende hem kilo almışken spora başlayayım diyerek başladım. Yaklaşık 2 hafta oldu, evde Barfiks, dumbell gibi aletlerim var. Bunları yaparak güçlenebilir miyim? Amacım kas kütlesi yapıp iyi görünmek değil, sadece güçlenmek istiyorum. Şuan aktif olarak Basketbol oynuyorum, her gün yaklaşık 1 saat bisiklet sürüyorum. Ayrıca gelelim malum soruya, bu yaşta 7.5 KG dumbell ile çalışmak boyumda her hangi bir etki yapar mı? Programım şu şekilde:
  • Her gün 100 şınav çekiyorum.(Bazen daha fazla)
  • 2 günde bir ağırlıklar ile çalışıyorum.
  • Yaptığım haraketler ise: Dumbell Curl, Incline Dumbell Curl, Dumbell Hammer, Dumbell Triceps Extansion, Dumbell Triceps Kickback.(3 set 15 tekrar şeklinde yapıyorum.)

Ben aşırı güçsüz bir insanım, bir poşet taşırken bile zorlanıyorum. Yaklaşık 3-4 ay önce 1.70 CM, 49.5 kiloydum. Şuan 1.76 CM, 59 kiloyum. Bende hem kilo almışken spora başlayayım diyerek başladım. Yaklaşık 2 hafta oldu, evde Barfiks, dumbell gibi aletlerim var. Bunları yaparak güçlenebilir miyim? Amacım kas kütlesi yapıp iyi görünmek değil, sadece güçlenmek istiyorum. Şuan aktif olarak Basketbol oynuyorum, her gün yaklaşık 1 saat bisiklet sürüyorum. Ayrıca gelelim malum soruya, bu yaşta 7.5 KG dumbell ile çalışmak boyumda her hangi bir etki yapar mı? Programım şu şekilde:
  • Her gün 100 şınav çekiyorum.(Bazen daha fazla)
  • 2 günde bir ağırlıklar ile çalışıyorum.
  • Yaptığım haraketler ise: Dumbell Curl, Incline Dumbell Curl, Dumbell Hammer, Dumbell Triceps Extansion, Dumbell Triceps Kickback.(3 set 15 tekrar şeklinde yapıyorum.)
Yaşın kaç? Ben zamanında boks şampiyonam olduğu için idmandan çıkıp 100 TL'ye aldığım halter ve dumbell seti ile çalışırdım 14 15 yaşlarındaydım her gün yaptığın koşuya falan devam et ama bir halter seti al gerektiğinde barfiks demirinde asılı kal ama ısınma yapmayı unutma ve sporunu yaptıktan sonrada pek fazla yemek yeme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşın kaç , ben zamanında boks şampiyonam olduğu için idmandan çıkıp 100 tl ye aldığım halter ve dumbell seti ile çalışırdım 14 15 yaşlarındaydım her gün yaptığın koşuya falan devam et ama bi halter seti al gerektiğinde barfiks demirinde asılı kal ama ısınma yapmayı unutma ve sporunu yaptıktan sonrada pek fazla yemek yeme.
Hangi yaşta? Yaşını yazmamışsın.
16 Yaşındayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı