Nasıl güçlenilebilir?

cosarbekirberk

Centipat
Daha fazla  
Evde 5kg dumbellar var. Onlarla ara sıra çalışıyorum ama güçlenemiyorum. Milletin bana zargana, kemik, iskelet tarzı şeyler demesi çok oldu. Güçlenmek istiyorum.

İstersen koçluk satın alabilirsin ben Instagram'da hsynfit diye birisinden almıştım ilk başlarda gerçekten yardımcı oluyor. Ben 13 yaşımda 52kg civarındaydım 1 senede 15kg aldım ve güzelde bir kas kütlesi inşa ettim sana kendi üzerimde işe yarayanları sıralayım.

-Süreklilik çok önemli yemek yemek gibi sporuda hayatımın ana noktasını koydum.

-Aşırı yağlı ve şekerlerden uzak durdum tabii ki arada bir arkadaşlarımla arada bir pizza falan yedim😄

-Sosyal medyanın beni yönetmesine izin vermedim. Sosyal medyadaki güzel ışık altında pumplı fotoğraflara bakıp neden ben böyle olamıyorum deyip hevesimide kırmadim.

-Gittiğim salondaki hocam bana güçlenmek istiyorsam son seti ağır kiloyla girmemi söylemişti örneğin normalde bir hareketi 5kg ile 12-15 tekrar yapabiliyorsam son set 7.5 veya 10la 8-10 tekrar çıkarmaya çalişmak gibi.

-İlk senemde temel hareketlerde ustalaşmaya odaklı çalıştım.

Şu anlık aklıma bunlar geliyor. Bende yolun başındayım yanlışlarım varsa düzeltilmesi beni mutlu eder.
Umarım yardım edebilmişimdir kolay gelsin hocam.

İstersen koçluk satın alabilirsin ben Instagram'da hsynfit diye birisinden almıştım ilk başlarda gerçekten yardımcı oluyor. Ben 13 yaşımda 52kg civarındaydım 1 senede 15kg aldım ve güzelde bir kas kütlesi inşa ettim sana kendi üzerimde işe yarayanları sıralayım.

-Süreklilik çok önemli yemek yemek gibi sporuda hayatımın ana noktasını koydum.

-Aşırı yağlı ve şekerlerden uzak durdum tabii ki arada bir arkadaşlarımla arada bir pizza falan yedim😄

-Sosyal medyanın beni yönetmesine izin vermedim. Sosyal medyadaki güzel ışık altında pumplı fotoğraflara bakıp neden ben böyle olamıyorum deyip hevesimide kırmadim.

-Gittiğim salondaki hocam bana güçlenmek istiyorsam son seti ağır kiloyla girmemi söylemişti örneğin normalde bir hareketi 5kg ile 12-15 tekrar yapabiliyorsam son set 7.5 veya 10la 8-10 tekrar çıkarmaya çalişmak gibi.

-İlk senemde temel hareketlerde ustalaşmaya odaklı çalıştım.

Şu anlık aklıma bunlar geliyor. Bende yolun başındayım yanlışlarım varsa düzeltilmesi beni mutlu eder.
Umarım yardım edebilmişimdir kolay gelsin hocam.
Hocam sen nasıl bir kralsın ya 😌. Allah razı olsun. Ben de spor salonuna gitmek istiyorum ama en az 15 yaşında olman gerekiyor diyor. Bedava hemde. Ama almıyorlar işte sorun o.

Gittiğim salondaki hocam bana güçlenmek istiyorsam son seti ağır kiloyla girmemi söylemişti örneğin normalde bir hareketi 5kg ile 12-15 tekrar yapabiliyorsam son set 7.5 veya 10la 8-10 tekrar çıkarmaya çalişmak gibi.
Burası çok yanlış bu arada. Güçlenmek için 8-10 tekrar yapabildiğin ağırlıkta 12-15 arası tekrar yapana kadar çalış. Sonra kiloyu arttır. Son set ağırlığı arttırıp verdiğin gerilimi tamamen altüst etmek çok saçma.

Kasları bitişe götürmek yani ağırlığı artık kaldıramayacak seviyede yormak yeterlidir tekrar veya ağırlığın miktarının fazla bir önemi yoktur. Sonrası sabır ve beslenme, düzgün bol proteinli besleneceksin.

Burası çok yanlış bu arada. Güçlenmek için 8-10 tekrar yapabildiğin ağırlıkta 12-15 arası tekrar yapana kadar çalış. Sonra kiloyu arttır. Son set ağırlığı arttırıp verdiğin gerilimi tamamen altüst etmek çok saçma.

Tabii ki de her Sett tükenişe gidilmeli onda size katılıyorum hocam. Kendimde her Sett tükenişe gitmeye özen gösteririm ve son sette formun içine etmeyecek beni zorlayan bir ağırlık seçer ve onda da tükenişe gitmeye çalışırım. Dediğim gibi hocam bu şeyler benim üzerimde işe yaradı.

Geri
Yukarı