Evde spor yapmak için hangi aletler alınmalı?

KenanBulutE

Hectopat
Ana amacım kas yapmak değil, MSÜ spor mülakatlarına hazırlanmak. Zayıfım, evde 10kg dambıl, şınav ve mekik ile başladım, işe yaradığını hissediyorum, daha da ilerletmek istiyorum. Tek bildiğim şey 10'luk dambılı 20liğe çıkartmak.
Hangi aletleri almam gerekir? Evde spor yaparken kullan dediğiniz besinler var mı?

Şimdi elimde olan aletler.
10kg dambıl.
El yayı.
Barfiks barı.

Neden yeni konular kısmına çıkmadı bu konu?

Amacın fit bir vücuda sahip olmaksa bunu zaten sadece vücut ağırlığınla da yapabilirsin. Şınav, mekik ve barfiks üçlüsünün farklı varyasyonlarıyla birlikte kendine program hazırla onu uygula. Bacak antrenmanları için de squat yapabilirsin.

Amacın fit bir vücuda sahip olmaksa bunu zaten sadece vücut ağırlığınla da yapabilirsin. Şınav, mekik ve barfiks üçlüsünün farklı varyasyonlarıyla birlikte kendine program hazırla onu uygula. Bacak antrenmanları için de squat yapabilirsin.
Teşekkür ederim hocam, şimdi kaslı gözükmek değil evet ama askeriyenin istediği bir görüntü vardır elbet, yani burda demek istediğim kas yığını olmak değil, sadece zayıf ve zargan görüntüden ötürü biraz askeriyeye uygun bir görüntüye gelmek.

Sizce böyle bir set alsam, bu aletin yanına da direnç barı alsam nasıl olur?

Teşekkür ederim hocam, şimdi kaslı gözükmek değil evet ama askeriyenin istediği bir görüntü vardır elbet, yani burada demek istediğim kas yığını olmak değil, sadece zayıf ve zargan görüntüden ötürü biraz askeriyeye uygun bir görüntüye gelmek.

Sizce böyle bir set alsam, bu aletin yanına da direnç barı alsam nasıl olur?

Böyle setler de çok güzel ama almışken bütçen el veriyorsa 80 Kg'lık almanı öneririm geçen de bir arkadaş bana önermişti bir kere yüksek kg alınca hem daha uzun süre kullanırsın hem de gelişimin aksamaz.

Böyle setler de çok güzel ama almışken bütçen el veriyorsa 80 Kg'lık almanı öneririm geçen de bir arkadaş bana önermişti bir kere yüksek kg alınca hem daha uzun süre kullanırsın hem de gelişimin aksamaz.
Siz de mi evde spor yapıyorsunuz? Spor yanında önerebileceğiniz bir besin var mı? Toz, içecek vb vb.

MSÜ mülakatı için hatırladığım kadarıyla şınav, barfiks, mekik ve 100M koşu vardı başka bir şey hatırlayamadım. Hepsi çalışarak geliştirilecek bir şey ama ekstradan sana yardımcı olması için triflo alabilirsin. Nefesini geliştirmene yardımcı olur. Özellikle koşuda etkisini görürsün.

Geri
Yukarı