Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Her aklına geldiğinde yada saat başı çekebildiğin kadar şınav çek ,gelişirsin baya , ham kalma . Enstürman çalıyosan bu karantina sürecinde zaten çok ilerlemişsindir çünkü evde canın sıkılınca elin otomatik enstürmana gidiyor :D .

Dostum virüs var diyerek biraz abartıp kendini fazla eve kapatmışsın. Bu doğru değil! Dışarıda çok güzel bir dünya var. Tedbirlere uyarsan ve insanlara çok temas etmezsen virüs kapmazsın. Ben 10 katlı apartmanda oturuyorum bizim ev hariç her evden korona çıktı ama ben de bir tane bile belirti yok. Tabi ki test yaptık ona rağmen negatif. Yani olay sende bitiyor. Virüs tablosu çok ağır olabilir ama bunun suçlusu sen değilsin. Evde durmak sürekli oyun oynamak ilk başta çok güzel ve eğlenceli gelebilir ama bir yerden sonra sağlık ile ilgili sorunlar yaşamaya başlarsın.

Herkese günaydınlar.

Bu karantina dönemlerinde evden çıkmadığım için iyice teknoloji bağımlısı oldum. Her günüm bir sonraki günden hiç farkı olmuyor. Ekstra bir şey olmadığı sürece günümün özeti, 10-12 saat PC (sosyal medya, oyun vs.), 8-9 saat uyku, 2 saat yeme içme ve geri kalan 2 saat ise ya tuvalette ya da bomboş oturup hayatı sorgulamakla geçiyor. Zaten dersleri de tamamen salmış durumdayım. Sosyal hayat diye bir şey de kalmadı, kendimi iyice eve kapatmış durumdayım.

Beni teknolojiden uzaklaştıracak aktivite edinmek istiyorum. Ders çalışmak için motivasyona da ihtiyacım var. Pandemi nedeniyle evden çıkmamam lazım -gerçi herkes bu kadar kurallara uymaya çalışsa virüs diye bir şey kalmaz ama neyse-

Sonuç olarak, önerdiğiniz evde yapılabilecek aktiviteler nedir? Ders çalışmak için kendimi nasıl motive edebilirim?

Spor vs. seviyorsanız tae Bo'ya bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı