Evde yapılan hamburger zararlı mı?

Evde yaptığın hamburgere eşek eti dahi koysanız dışarıda yediğiniz herhangi bir hamburgerden (özellikle o hepimizin bildiği fast food zincilerinde ki hamburgerlerden) daha zararlı olmaz. Örneğin dışarıda orta boy bir McDonald's menüsü yediniz bu menü sizin günlük kalori ihtiyacınız yarısından fazlasını karşılar bakın tek bir öğünde diyorum bu çok ciddi bir şey. Ve içinde ki maddeler yüzünden beyniniz haz almaya başlar tıpkı bir uyuşturucu madde tüketiyormuşsunuz gibi bağımlılık yapar. Ve bu bağımlılığın yolu obeziteye kadar gider obeziteden sonra çeşitli hastalıklar da türemesi muhtemel karaciğer, böbrek hastalıkları gibi hastalıklar. Oradaki et, yeşillik, mayonez gibi daha bir çok maddenin, besinin ne kadar bekletildiği de bir muamma.

Kıymayı kırmızı etten çektirip kendin elinle şekil verip köfte yaptıysan sağlıksız olmaz. Hamburger ekmeği yerine çiçek ekmek kullanırsan sağlıksız olmaz. Doğal turşu, tat marka mayonez ve ketçap kullanırsan sağlıksız olmaz diye düşünüyorum.

Kıymayı kırmızı etten çektirip kendin elinle şekil verip köfte yaptıysan sağlıksız olmaz. Hamburger ekmeği yerine çiçek ekmek kullanırsan sağlıksız olmaz. Doğal turşu, tat marka mayonez ve ketçap kullanırsan sağlıksız olmaz diye düşünüyorum.

Ketçap mayonezler zararlı değil mi? Mayonuzde çok yağ var bir kutu mayonezde 75G yağ var.

Geri
Yukarı