Evde yapmadığım hatayı okulda yapıyorum

rickrollin

Hectopat
Yer
Asgard
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben bu yıl LGS'ye hazırlanıyorum. Ağustos'tan beri çalışıyorum, denemelere giriyorum. Deneme sonuçlarım da kötü sayılmaz. 420-460 arası alıyorum. Stres sıkıntı hiçbiri yok fakat evde kendim çözdüğüm denemelerde yapmadığım hatalar okuldaki denemelerimde oluyor. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, ben bu yıl LGS'ye hazırlanıyorum. Ağustos'tan beri çalışıyorum, denemelere giriyorum. Deneme sonuçlarım da kötü sayılmaz. 420-460 arası alıyorum. Stres sıkıntı hiçbiri yok fakat evde kendim çözdüğüm denemelerde yapmadığım hatalar okuldaki denemelerimde oluyor. Sebebi ne olabilir?

Çünkü ev ortamına daha çok alışıksın bu yüzden evdeki rahatlığı orada bulamıyorsun. LGS'de de aynısı olur, bu yüzden alışmaya çalış.

Hocam çözdüğün denemeler okul denemelerinden farklı soru tipinde olabilir.

Farkında olmadan kendini kandırıyor da olabilirsin yani evde çözerken işlem hatası yapıp: Bu doğruymuş, diyebilirsin veya çözüme bakıp sonucu bulabilirsin vs. Onun dışında çözdüğün kaynaklar ile girdiğin sınavlardaki sorular arasında seviye, tarz farkı olabilir. (Evde süre sorunu olmaması da bir etken olabilir.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı