Evde yazılım öğrenme

sparkle35

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben 9. sınıf oldum bilişim bölümünden yazılım mühendisliği okumak istiyorum ama okullar açılmadan önce biraz öğrenmek istiyorum. Evde öğrenebileceğim ücretsiz yazılım öğrenme siteleri uygulamaları vb var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 9. sınıf oldum bilişim bölümünden yazılım mühendisliği okumak istiyorum ama okullar açılmadan önce biraz öğrenmek istiyorum. Evde öğrenebileceğim ücretsiz yazılım öğrenme siteleri uygulamaları vb var mı?

Merhaba YouTube'dan veya ücretisz Google'da BTK akedemi adlı siteden öğrenebilirsiniz.

9. Sınıfta müfredat değişmediyse başlangıç için önce Psuedo Kod ( Sözde kod ), Görsel bazlı Scratch ve Python dili öğretiliyor. Evde Yabancı dile gerek kalmadan Python öğrenebilirsin. Youtube'da birçok kaynak mevcut. Yukarıda yabancı dile gerek kalmadan lafım yanlış anlaşılabilir bu yüzden biraz ekleme yapayım; Python kolay ve yaygın olması itibari ile çokca Türkçe kaynak bulundurur bu sebepten bu dilde başlangıç için İngilizce şart değildir.

Algoritma -> Veri yapıları -> C programlama dili, soruların olursa bana mesaj atabilirsin.

Bir bilgisayarın varsa, İnternet'in de varsa, bize sormana gerek yok.
var da hangi siteler iyidir onları bilmiyorum sormak istedim

9. sınıfta müfredat değişmediyse başlangıç için önce psuedo kod ( sözde kod ), görsel bazlı Scratch ve Python dili öğretiliyor. Evde yabancı dile gerek kalmadan Python öğrenebilirsin. YouTube'da birçok kaynak mevcut. Yukarıda yabancı dile gerek kalmadan lafım yanlış anlaşılabilir bu yüzden biraz ekleme yapayım; Python kolay ve yaygın olması itibari ile çokca Türkçe kaynak bulundurur bu sebepten bu dilde başlangıç için İngilizce şart değildir.

Teşekkürler bu benim işime çok yarayacak.

Algoritma -> veri yapıları -> C programlama dili, soruların olursa bana mesaj atabilirsin.

Deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı