Yazılım öğrenme arkadaşı arayışı

Python'la başladıktan sonra C#'a geçmenizi tavsiye ederim hele ki Python da "qt" veya "tkinter" gibi bir kütüphane öğrenirseniz C#'ta masaüstü uygulama yapma da bayağı bir kolaylık yaşıyorsunuz.

Python'la başladıktan sonra C#'a geçmenizi tavsiye ederim hele ki Python da "qt" veya "tkinter" gibi bir kütüphane öğrenirseniz C#'ta masaüstü uygulama yapma da bayağı bir kolaylık yaşıyorsunuz.

Alakası yok. Kütüphaneler terimler döngüler hepsi farklılık gösterir. Sadece C# ı öğrenirken rahat edersin oda kodlamanın temellerini bildiğin içindir.

Asıl proglamla bilgisi olmayana Python önermek saçmalıktır. C# öğrenin en iyisi sizin için o şu an.
Bence Katan hocam haklı. En başta başladığım zaman Python ile başlamıştım fakat hiçbir şey anlamamıştım. C#'a geçtim ve çok rahatlık hissettim. C#'la başlamanız benim de önerimdir.

Hocam ben de c# düşünüyorum. Önce Python öğrenecektim ama c# daha kapsamlı ve başlangıç için uygun gibi geldi bana.

Python syntaxı kadar lanet bir syntax yok. Python'da kural yok virgül yok bir şey yok. Önerim ilk C# gibi hem kolay hem de syntaxı sağlam olan bir dil öğrendikten sonra Python öğrenmelisin. Çok daha kolay olacaktır.

Kesinlikle katılıyorum kolaylaştıracağız diye afedersiniz içine etmişler.

Alakası yok. Kütüphaneler terimler döngüler hepsi farklılık gösterir. Sadece C# ı öğrenirken rahat edersin oda kodlamanın temellerini bildiğin içindir.

Katılmıyorum "qt" ve "tkinter" de proje yaparsanız ve orta derece bilerseniz bayağı bir kolaylık sağlar size C# form uygulamalarında.
Neyse burada tartışmak boşa herkese başarılar 😃

Katılmıyorum "qt" ve "tkinter" de proje yaparsanız ve orta derece bilerseniz bayağı bir kolaylık sağlar size C# form uygulamalarında.
Neyse burada tartışmak boşa herkese başarılar 😃
Framework'ler gelir geçer. Onlara alışılır. Önemli olan temelleri öğrenebileceği bir dil olması. Ve temelleri en iyi C dili öğretir. Kafana vura vura bilgisayar bilimini öğrenmeni sağlar.

Geri
Yukarı