Evde yeni spora başlamak için tavsiyeler

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Bugün kapı barfiksi sipariş ettim omzumu güçlendirmek için, yaklaşık kilom 65-67 civarlarında, boyum 1.83 ve hedefim 75 kiloya ulaşıp fit bir vücuda sahip olmak. Vebilirkişilere birkaç sorum var.
Ağırlığı ayarlanabilir 20 KG Dumbbell yeterli midir?

1-Barfiks ve Dumbbell çalışmalarımda kaç set, kaç tekrar ile başlayıp, ne zaman sonra ne kadar artırmalıyım?

2-Başlamadan önce kondisyon amaçlı herhangi bir yerimi sakatlamamam için önerdiğiniz kondisyon hareketleri, veya direkt bir video, YouTube kanalı var mıdır? Evde halihazırda koşu bandı bulunuyor.

3-Her gün kahvaltıdan sonra yulaf ezmesi ve fındık, badem, kuru üzüm, ay çekirdeği içi, ceviz karışımını süt ile yiyorum, ve içine birkaç farklı meyveler doğuruyorum. Başka önerdiğiniz bir yemek programı var mıdır?

4-Ve son olarak ağırlıklı/ağırlıksız bir şekilde çalışabileceğim, gerçekten faydalı bir hareket var mıdır?

Ayarlanabilir 20 KG dumbbell yeterlidir.

1-12 tekrar ve 2-3 set yeterlidir her hareket için.Düşük bir kilo ile(3-4 kilo)başlayıp , artık o ağırlığı kolay kaldırdığını düşündüğün zamanlarda arttırabilirsin.Tabi ki kaldırıyorum diye hemen yükseltme.

2-Tabi ki ısınma haraketleri yapman şart.Youtube'ye yazarsan bir çok haraket bulabilirsin.Kanal olarak önerebileceğim Shredded Brothers,Ağır Sağlam.

3-Sabahları çok iyi beslenmek şart.3 öğün ve 3 ara öğün olarak ayırabilirsin.Ara öğünlerde muz,badem,elma vb. şeyler iyidir.Zaten besinler sabittir.

4-Plank :)

Ayarlanabilir 20 KG dumbbell yeterlidir.

1-12 tekrar ve 2-3 set yeterlidir her hareket için.Düşük bir kilo ile(3-4 kilo)başlayıp , artık o ağırlığı kolay kaldırdığını düşündüğün zamanlarda arttırabilirsin.Tabi ki kaldırıyorum diye hemen yükseltme.

2-Tabi ki ısınma haraketleri yapman şart.Youtube'ye yazarsan bir çok haraket bulabilirsin.Kanal olarak önerebileceğim Shredded Brothers,Ağır Sağlam.

3-Sabahları çok iyi beslenmek şart.3 öğün ve 3 ara öğün olarak ayırabilirsin.Ara öğünlerde muz,badem,elma vb. şeyler iyidir.Zaten besinler sabittir.

4-Plank :)
Hocam plank'ı biliyorum fakat, ağırlığa girmeden önce vücudumun mobilitesini artıracak hareketler lazım. Bir de koşu bandında ne kadar süre ile ne kadar hızda koşmam lazım sizce? Yoksa kafama göre mi takılayım?
Ha bir de erkeklerin çoğu karın kaslarına önem verirken ben olmasa da olur kafasındayım. Benim için en önemli kas omuz, göğüs ve kol. Ağırlıklı olarak bu kısımlar için önerilere açığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı