Fransa'da yeni bir hayat

Eşiniz Fransa'lı mı? Mesela ben nasıl gidebilirim ne gerekiyor?

Ben evlenip geldim yaşam tarzı cok sıradan İstanbul'da dogup büyüyen biri için alısmak bayağı zorlu oldu git gellerle dolu 1 yılın ardından bende ortama ayak uydurdum. İngilizce bilmeniz yeterli ufak köylerde oturmadıgınız sürece sıkıntı çekmezsiniz. Maaş durumu 1400EURO civarı başlıyor fakat ben hiç 1400 euroya calısan görmedim. Türkler genelde inşaat işleriyle uğraşıyor ben İstanbul'da inşaat işi nedir bilmezdim baktım parası iyi attım kendimi inşaata 3 yılda bayağı yol kat ettim şu an günlüğüm 120euro. Aylık belgelenebilir yüksek meblalarda geliriniz yok ise eşiniz calısmıyor ise ve cocugunuz var ise kira elektrik su doğal gaz yardımları alabiliyorsunuz ev kiram 580euro ben 90MT2 3+1 bir evde oturuyorum belgelenebilir gelirim düşük orta seviyelerinde oldugu için 83e ödüyorum doğal gaz elektrik sıcak su 3 ayda bir gelir toplu halde oda 100-120 euro aralıgında. Tek calısan benım ve kucuk bır cocugum oldugu için 780 euro eşim 560 euro ben 220 euro cocugum yardım alıyor yaklasık 3K da ben getiriyorum fazlasıyla yetiyor.

Hocam nasıl gittiniz? Ne iş yapıyorsunuz? Ev bulmanız ne kadar sürdü? Kiralar nasıl? Yol masrafı ne kadar tuttu? Fransızlar.

Çifte vatandaşım, ayrıca shengen vizem var. 24 yaşında üniversite son sınıf öğrencisiyim. Okulu bitirdikten sonra, ben yurt dışı düşünüyorum.
Tavsiye çok lazim.

Ünv hangi ülkede okuyorsunuz?

Hocam nasıl gittiniz? Ne iş yapıyorsunuz? Ev bulmanız ne kadar sürdü? Kiralar nasıl? Yol masrafı ne kadar tuttu? Fransızlardan İngilizce konuşurken dışlanma vb. durumlar yaşadınız mı?

Ev bulmam çok uzun sürmedi yaklaşık 3 ay diyebilirim.

Hocam Türkiye'de. İstanbul.

Fransa'daki tercümanların %99u buraya öğrenci olarak gelmiş ve burada kalmış. Burada okudukları için ve okulu burada bitirdikleri için vatandaşlık seçeneği sunuluyor ya da hayatını biriyle birleştirip kalıyorlar. Çok fazla Türk öğrenci var ve yaşanabilir bir ülke tavsiye ederim.
Eşiniz Fransa'lı mı? Mesela ben nasıl gidebilirim ne gerekiyor?

Eşim Türk fakat fransız vatandaşı.

Ev bulmam çok uzun sürmedi yaklaşık 3 ay diyebilirim.

Fransa'daki tercümanların %99u buraya öğrenci olarak gelmiş ve burada kalmış. Burada okudukları için ve okulu burada bitirdikleri için vatandaşlık seçeneği sunuluyor ya da hayatını biriyle birleştirip kalıyorlar. Çok fazla Türk öğrenci var ve yaşanabilir bir ülke tavsiye ederim.

Eşim Türk fakat fransız vatandaşı.
Hocam aklımda, Hollanda, İspanya, Almanya ve Fransa vardı okulu bitirdikten sonra gitmek istediğim ülkeler sıralamasında. Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünü bu sene bitirecem. Bulgaristan vatandaşlığım var, bunun sayesinde ailemle ya da arkadaşlarım ile sadece gezmeye gittik Avrupa'ya.
Fransa'da hiç tanıdığım yok, gidince kalacak yer bulabilir miyim? ekstra olarak iş durumları nasıldır? Yeni mezun birisi için.

Hocam aklımda, Hollanda, İspanya, Almanya ve Fransa vardı okulu bitirdikten sonra gitmek istediğim ülkeler sıralamasında. Uluslararası ticaret ve lojistik bölümünü bu sene bitireceğim. Bulgaristan vatandaşlığım var, bunun sayesinde ailemle ya da arkadaşlarım ile sadece gezmeye gittik Avrupa'ya.
Fransa'da hiç tanıdığım yok, gidince kalacak yer bulabilir miyim? Ekstra olarak iş durumları nasıldır? Yeni mezun birisi için.

İş için İspanya'ya gitmek mantıklı değil. Sektör bazında Almanya ve Fransa'da daha rahat iş bulabileceğinizi söyleyebilirim. Orta üst seviye ingilizceniz varsa sıkıntı çekmezsiniz. Kalacak yer konusunda bulgar vatandaşlığınız olduğu için hiçbir sorun olmaz.

Geri
Yukarı