Evden kaçacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Müslümanlığın vergisi olsa %50'sı ateist olacak ahlaka sahip ülkede neyin derdindesin? Git de ''eşşdu meşşedu'' iki hopla bir domal geç, gitsin. Türkiye'nin çoğunluğu senin gibi sadace toplum baskısından herkes müslümanım, diyor. Yoksa kimsenin umrunda değil. Kısaca sistemle boşuna kavga etme, diyorum. Adapte ol. Keyfine bak. Ekonomik özgürlüğünü kazandıktan sonra zaten kimse sana karışamayacaktır.

Boş hayaller peşindesin. 2-3 gün sonra tıpış tıpış evine döneceksin, bir de üstüne evden kaçtın diye dayak yiyeceksin.
Otur, derslerine çalış. Meslek sahibi ol. Ayrı eve geç, ayrı bir hayat kur. Sonra neye inanmak istiyorsan inan, neye tapmak istiyorsan tap. Daha reşit bile değilken saçma sapan dizilerin gazına gelerek su tarz dusuncelere girmeyin.
Kimsenin yanında da kalamazsın. Akraban da olsa 3 gün bakar, 4. Günü mırın kırıp yapar, yük olduğunu ima eder.
Biraz da ergenligin etkisi var tabii ki, kanın kaynıyor. Ama hayatın gerçeklerini bilecek yaştasın. Başka da bir şey demeye gerek yok.
Öncelikle söyleyeyim asıl hesabım engellendiği ve vaktim olmadığı için yan hesap açtım oradan yazıyorum. Al işte. Anca yargılarsınız insanları. Ne yaşadığımı bilmiyorsunuz. Ergen tripleriymiş. İnşallah bir gün seninde çocuğun veya sende yaşarsında aynısını yazarsın öyle.
Abi The End Of The F****** World izleyen çocuklar kaçacak yer arıyor.
Arkadaşım sevgilim dostum hiç kalmadı. Bir kızı sevdim tam 10 gün önce ilk defa hayatımda bir kızı sevdim. İnsanların fikirleri bir yaştan sonra başlar. Bir yaştan sonra kendini ve bir şeyleri fark etmeye başlarsın ya işte ben 13 yaşımda bir şeyleri fark etmeye başladım. Bişeyleri anlamaya başladım. İşte 13 yaşımdan bu yana yani gerçekten ben ben olduğumdan bu yana sadece 1 kere aşık oldum. Önceden de hiç aşık olmadım. Yaşıtlarım veya küçüklerim veya yaşıma yakınlar her gün bir kız ile dolaşırken ben saadece 1 kere gerçekten aşık oldum ve aldığım cevap ne biliyoru musun? Hissedemedim. Beni sevdiğini hissedemedim dedi. Hissedememiş: ') Hissedememiş. Hissedememiş! : ') Her gece ağladım günlerce ağladım Şu an bile her şey üstüme geliyor bak sana yemin ederim arkadaşım bunun ergenlikle hiçbir alakası yok. Günlerce rüyalarıma girdi. Her gün onun için ağladım. Ağladım çünkü birlikte çok hayal kurdum. Her şeyimi kaybetmiş durumdayım arkadaşlar ciddi manada cebimde 5 kuruş para yok aile desteği yok sevgili yok dost yok arkadaş yok hiçbir şeyim yok sadece başarılarım var. Lise 3'e geçtim Okul 1. Siyim. Tek bu var elimde sayacak olursak. Saçım uzun ve küpe takıyorum diye de sürekli dışlanıyorum toplumdan. Düşüncelerimden dolayı zaten akrabam falan kalmadı. Hiçkimsem hiçbir şeyim kalmadı. Ne birlikte ev tutabilecğeim bir arkadaş ne de para. Annem babamda zaten beni artık bu evde istemiyor. Bu tamamen benim tercihim değil gitmemi onlarda istiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında herkesin düşündüğü bir şey, cesaret etme inan çok daha kötüleri olur bırak sabret ileride ne yaparsan yap tek başına yaşayacağın zamanlar olacak işte o zaman ne düşünürsen öyle yaşarsın.

@Yusuf231 bey, biz sizin buradan hayat kalitenizi tam olarak bilemeyiz. Bunun kararı size bağlı öfkeyle kalkan zararla oturur. Eğer evden kaçınca daha iyi gidecek yerin varsa veya yurtlar senin için ailenin evinden daha rahatsa, ailen sana nasıl bir baskı uyguluyor buradan bilemeyiz tam, o zaman tabiki git. Bunu senin bilmen gerekiyor.

Tekrar söyleyeyim, eğer ben inandım deyince ailen yaptıklarını bırakacaksa, bırak inandım de sen yine kendin beyninde istediğin fikri benimse.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı