Eve 2. interneti bağlatmak mümkün mü?

Aynı altyapıdan -firma ne olursa olsun- tek hizmet alabilirsiniz. Fakat şöyle bir durum var ve büyük ihtimalle size uyuyor. TürkNet YAPA altyapısındaysanız, TTNET hizmet numaranız olmuyor. Devreniz TurkNet tarafından veriliyor. Dolayısıyla Hem TurkNet YAPA hem de TTNET altyapısından diğer ISS'lerden aynı anda iki ayrı hizmet alabilirsiniz. Çünkü devreleri farklı.

Selamlar sorunun cevabı alt yapıya bağlı malesefki telefon hattı üzerinden hizmet veren turknet TTNet ve fiber olmayan Superonline başvurusunda her eve tek internet alabiliyorsunuz bunu aşmanın telik yolu aynı eve 2.bir telefon hattı için başvuru yapıp o hat üzerinden yine internet başvurusu yapmak.

Fiber olan yerlerde ise telefon hattı gerekliliği olmadığı için istediğin kadar başvuruda bulunabilirsin.

Bunlarla uğraşmak yerine superbox almanı tavsiye ederim.

Telefon hattı üzerinden alacaksan saha dolabında boş port olması ve bina içi ankastrede boş port olması gerekmektedir. Bunlar karşılanıyorsa yeni telefon hattı açtırıp o port üzerinden sinyal almanız lazım sonrasında o sinyale ait kullanılabilecek ISP'lerden biriyle anlaşıp internet başvurusu yapabilirsiniz.

Turk.Net'i aradım ikinci interneti veremiyoruz dediler. Millenicom da aynı şekilde veremiyoruz dedi. TTNet ise port varsa verebileceklerini söylediler fakat tahahhüt var.

Turk.Net'i aradım ikinci interneti veremiyoruz dediler. Millenicom da aynı şekilde veremiyoruz dedi.
Aynı kişi üzerine tabi veremezler. Farklı adda ve Telekomun ve benim dediğim gibi port varsa verebilirler.

Aynı kişi üzerine tabii veremezler. Farklı adda ve Telekom'un ve benim dediğim gibi port varsa verebilirler.

Turk.net'te babamın üzerine aynı adrese yeni bir internet bağlatmak istedim. Fakat bu şekilde bir hata aldım. "Bir adrese sadece tek bir Özgür İletişim Paketi hizmeti sunabiliyoruz. Bizim kayıtlarımıza göre bize verdiğiniz adreste başka bir TurkNet Özgür İletişim Paketi daha kullanılıyor. Kayıtlarımızda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize [email protected] adresinden ulaşın. (Ülkede telefon, internet, su, elektrik, doğalgaz gibi hizmetler için her adres için tanımlanmış bir BBK (Bağımsız Birim Kodu) var. Biz de kayıtlarımızı bu BBK cinsinden tutuyoruz. Seyrek de olsa tüm kurumların ortak kullandığı bu BBK veritabanında sorun olabiliyor. Sizin verdiğiniz adresle ilgili de benzer bir sorun olabilir. )"

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak olayı yanlış anlıyorsun. Aynı adrese kapı numarası farklı, farklı ISP'den seçmen lazım ve yukarıda yazdığım kriterlerin de oluşması lazım. Türknet aynı adres ve kapı numarası seçersen haliyle sistemde orada bir internet var diyecek zaten.

netspeed ile görüştüm dediğiniz gibiymiş kablo çekmek için para ödemem gerekiyormuş. 3.5TL +KDV dediler. Acaba apartmanın 6. katına kaç lira alırlar.

.. kablo çekmek için para ödemem gerekiyormuş. 3.5TL +KDV dediler. Acaba apartmanın 6. katına kaç lira alırlar.
Sen onu elektrikçiyle görüş uygun fiyat verirse ankastreden istediğin yere çeksin. Telekom gelince hazır şekilde bağlarlar ama portun kesin var olduğundan emin ol.

Son düzenleme:
Çok güzel bir soru. Eğer ki servis sağlayıcınız bulunduğunuz bölgedeki interneti tek bir port üzerinden dağıtıyorsa akşam saatlerinde özellikle yoğunluk oluşabilir ve internet yavaşlayabilir. Bunun için ise bulunduğunuz bölgedeki internet servis sağlayıcısı müdürlüğüne giderek port değişimi talebinde bulunmanız gerekiyor.
Merhabalar bizim sokakta saha dolabı yıkıldı ve iptal oldu.Onun yerine başka yere tip 7 saha dolabı koydular.Aktif olduktan sonra İnternetim çok kötü ve ping çok çıkıyor.Bende port değişikliği için başvursam olumlu sonuç alırmıyım ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı