Eve çekilen kablo ile modem bağlantısını nasıl yapacağım?

Arocyn

Hectopat
Yer
Burdur Krallığı
Merhaba arkadaşlar size şöyle bir sorum var. Türk Telekom geldi eve siyah Türk Telekom kablosunu çekti gitti. Bana içinden gelen mavi ile beyaz renkli iki kablo ile modem bağlantısını yapacağımı söylediler. Modemi sipariş verdim ve internette araştırmaya başladım ben nasıl bağlarım bunu diye. Herkes RJ45 konnektör ile CAT5 veya CAT6 kablo bağlantısını yapıyor. İki ucuna da bu işlemi yapıyorlar. Bildiğiniz gibi CAT kabloda 4 renk var, bana modeme bağlayacaksın dediği kabloda 2 rengi gösterdiler. Ben şimdi bunun ucuna RJ45 konnektör mü bağlayacağım? Bağlayacaksam bunu nasıl yapacağım? 2 renk var sadece.

Dosya Ekleri

• 15853042448951868423992634089850.jpg
    15853042448951868423992634089850.jpg
    2,4 MB · Görüntüleme: 239
Normal DSL kablosu alın ortadan kesin kestikten sonra ısı ile daralan makaron geçirin kabloya aynı renkleri birbirine bağlayın lehimleyin sonra makaronu birleştikleri yere getirip ısıtın otursun. Aklıma gelen bu.

Merhaba arkadaşlar size şöyle bir sorum var. Türk Telekom geldi eve siyah Türk Telekom kablosunu çekti gitti. Bana içinden gelen mavi ile beyaz renkli iki kablo ile modem bağlantısını yapacağımı söylediler. Modemi sipariş verdim ve internette araştırmaya başladım ben nasıl bağlarım bunu diye. Herkes RJ45 konnektör ile CAT5 veya CAT6 kablo bağlantısını yapıyor. İki ucuna da bu işlemi yapıyorlar. Bildiğiniz gibi CAT kabloda 4 renk var, bana modeme bağlayacaksın dediği kabloda 2 rengi gösterdiler. Ben şimdi bunun ucuna RJ45 konnektör mü bağlayacağım? Bağlayacaksam bunu nasıl yapacağım? 2 renk var sadece.
RJ11'e pensesi ile kabloyu basmanız lazım.
Pense yok ise RJ11 basılı 30-40 CM bir kablo alarak ek yapabilirsiniz. Hangi kabloyu hangisine bağlayacağınız farketmez.

RJ45'e pensesi ile kabloyu basmanız lazım.
Pense yok ise RJ45 basılı 30-40 CM bir kablo alarak ek yapabilirsiniz. Hangi kabloyu hangisine bağlayacağınız farketmez.
Arkadaş RJ45 kullanamaz ethernet kablosu değil bu DSL kablosu. RJ11 kullanması lazım. Basacak pense yoksa kablo alıp bağlamalı.

Türk Telekom yetkililerinin dışardan gelen kablonun ucuna ekteki aparatı çakmaları gerekiyordu bi elektrikçi çağırıp yaptırabilirsiniz daha sonrada modemin arkasinda baglanti kismina bağlayın sorununuz çözülecektir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200327-133843_Chrome.jpg
    Screenshot_20200327-133843_Chrome.jpg
    33,9 KB · Görüntüleme: 108
Türk Telekom yetkililerinin dışardan gelen kablonun ucuna ekteki aparatı çakmaları gerekiyordu bi elektrikçi çağırıp yaptırabilirsiniz daha sonrada modemin arkasinda baglanti kismina bağlayın sorununuz çözülecektir.
Hocam mesajımı okumadınız mı? Ethernet kablosuna RJ45 takılır. DSL kablosu söz konusu burada. RJ11 kullanılacak. Attığınız linkteki konnektör RJ45.

Hocam mesajımı okumadınız mı? Ethernet kablosuna RJ45 takılır. DSL kablosu söz konusu burada. RJ11 kullanılacak.

Modem kutusunun içinden çıkan kablonun renklerini birbirine bağlasın bantla sardıktan sonra taksın modeme kullansın ben yanlış anladım sanırım kusura bakmayın

Öncelikle hepinize yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Modem elime ulaştı. Gönderi de belirttiğim gibi hattan gelen mavi ve beyaz kablo var. Modemin içinden çıkan DSL kablosunu bağlayacağımı anladım. Modemin içinden çıkan kabloda kırmızı ve yeşil renkler var. Ben şimdi hattan gelen mavi beyaz kablo ile DSL kablosundaki kırmızı ve yeşil arasında hangisini hangisine bağlayacağım?

Dosya Ekleri

• 15855774987969087868335989415044.jpg
    15855774987969087868335989415044.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 115

Yeni konular

Geri
Yukarı