Eve internet bağlatamamak

KhonaBano

Kilopat
Merhaba, yaklaşık 1.5 yıl önce İzmir'e taşındım internet bağlatmak için gerekli başvuruları yaptık geldiler gittiler halledeceğiz dediler kayıt yaptık falan hepsini dediler fakat internet bir türlü bağlatamadık ve bizde Superbox kullanmaya başladık, Superbox hız konusunda gayet iyi fakat oyun oynarken TR sunucularında bile 35 40 ms ile oynamaktan baydım EU'da minimum 110 ping almaktayım ve iyice sorun çıkartmaya başladı. Şimdi sorun şu; oturduğum binaya bir altyapı sorgusu yaptığımda hiçbir şekilde altyapı gözükmüyor fakat direk yan binama altyapı sorgusu yapınca internet bağlatabileceğimi ne kadar hız olduğunu Port'un boş olduğu vs. hepsini söylüyor fakat kendi binamda sorgular altyapı olmadığını söylüyor, arka binamızda Superonline fiber altyapısı var. Koca cadde bir internet alamayan bina biziz (binada bizimle beraber 3 daire var 3'üde dolu), güç bela çağırdığımız internetçi abilerimiz port yok vs. deyip geçiştirdiler fakat yan binamıza daha yeni internet bağlandı, velhasım kelam bir internetçi abimiz binaya girdi ve üzerinde telefon yazan bir kısmı açtı ve oranın fotoğrafını aldı ve ben bunu gerekli mecralar bildireceğim gelip sorununuzu çözecekler dedi, 3 ay geçti gelen giden yok CİMER BTK her yere bir bildirim bıraktık kimsenin umurunda değil, sorun nedir biz neden internet bağlatamıyoruz birisi detaylı bir biçimde aydınlatır mı beni? Neredeyse bütün işim bilgisayar üstüne yılın 2023 olduğu bu zamanda hala kotalı Superbox kullanıp ayrıca buna 414 lira gibi absürt bir para verince iyice sinirlerim gerilmeye başladı.

Hangisi bağlayabilirse O, Türk Telekom Superonline ve Vodafone üstünden yapmıştık bu işlemleri. Üstüne bir de eski evimizde Türk Telekom vardı ve biz bunu dondurmuştuk yüzsüz gibi vermedikleri hizmetin parasını aldılar 2 ay.

Hangisi bağlayabilirse O, Türk Telekom Superonline ve Vodafone üstünden yapmıştık bu işlemleri. Üstüne bir de eski evimizde Türk Telekom vardı ve biz bunu dondurmuştuk yüzsüz gibi vermedikleri hizmetin parasını aldılar 2 ay.
Bizim internet türknet orayı deneyin bence. İşinizi hemen hallederler diye düşünüyorum. Bizim hemen olmuştu çünkü.

Aynı sorun üniversite için geldiğim şehirde vardı. İlk bir geldim port yok, altyapı yok, hiçbir şey yok dediler. Uzun uğraşlar sonucu bölgenin Türk Telekom müdürlüğüne gittim ve bizzat elimde kağıtlarla onlara gösterdim. Yan binamda fiber internet var sokaktaki fiber kutusunu çektim koduyla beraber vb. en son bir gün sizinkisi gibi bir Türk Telekom yetkilisini fiber kabinini kontrol ederken buldum ve akşam saatleriydi. Hemen yapıştım peşine telefon numarasını rica ettim durumu anlattım ve kırmadı geldi kendisi de kontrol etti (mesai saati dışındaydı ama vicdanı el vermemiş). Tabii bu sırada ben gerekli belgeleri vermiştim TT müdürlüğüne. Kendisi de durumla bizzat ilgilenip bir gün beni aradı ve sistemden gerekli güncellemeyi yaptım evdeysen gel bağlayalım dedi ve o günden beridir o abiyle sohbet muhabbet eder halini hatrını sorarım. Uzun lafın kısası gerçekten yetkili birilerini bulup bu işin takibini bizzat beraber yapmanız gerekmekte.

He bu arada şu bilgiyi de vereyim eğer altyapı sahibi başka bir firma değilse Türkiye'deki tüm internet altyapısını TT yapıyor. Sorununuzun çözümünü yine TT'de aramanız gerekmekte. (Ben de TT ile çözüp TurkNet bağlattım)

Babam da gitmişti TT müdürlüğüne yalan yok ne dediklerini çok hatırlamıyorum, gelen 5 kişi de aynı şeyi yapıp gitti; bizim bayağı yakın olduğumuz 4 sokağın 3'ünde bir fiber altyapı var Superonline tarafından fakat tek bizim sokakta yok normal VDSL altyapısı var bizde, kutu da ortalama 25 30 metre vardır aramızda o kadar yakın bir mesafede, sorunun şu kısmını anlayamadım internet bağlayacak port vs. her şey var fakat binada ne sorun var gelen adam ne sorun gördü de gerekli mecralara bildirip sorunu çözeceğiz dediğini? Ayrıca yakınımızdaki fiber altyapı kutusundan kendi binamıza bir internet çekebilirler mi? Aylık 1.4 1.5 TB kullandığım internet mecrasında 300GB kotaya düşmek çıldırtacak beni :D

Babam da gitmişti TT müdürlüğüne yalan yok ne dediklerini çok hatırlamıyorum, gelen 5 kişi de aynı şeyi yapıp gitti; bizim bayağı yakın olduğumuz 4 sokağın 3'ünde bir fiber altyapı var Superonline tarafından fakat tek bizim sokakta yok normal VDSL altyapısı var bizde, kutu da ortalama 25 30 metre vardır aramızda o kadar yakın bir mesafede, sorunun şu kısmını anlayamadım internet bağlayacak port vs. her şey var fakat binada ne sorun var gelen adam ne sorun gördü de gerekli mecralara bildirip sorunu çözeceğiz dediğini? Ayrıca yakınımızdaki fiber altyapı kutusundan kendi binamıza bir internet çekebilirler mi? Aylık 1.4 1.5 TB kullandığım internet mecrasında 300GB kotaya düşmek çıldırtacak beni :D

Aslında sorun ev yapıldıktan sonra TT'ye bu durumu geç bildirmeleriymiş. Bizde de aynı fiber altyapı var ama sadece bizde yok. Dediğim gibi altyapı incelemesi yaptı eve geldi duvardaki internet deliğinden sinyal sorgulaması yaptı. Her şey uygun ama sistemde bizim bina yok yani gözükmüyormuş. O yüzden de gözden kaçmış ve sanki bizim bina hiç yokmuş gibi yaşamışız.

Aslında sorun ev yapıldıktan sonra TT'ye bu durumu geç bildirmeleriymiş. Bizde de aynı fiber altyapı var ama sadece bizde yok. Dediğim gibi altyapı incelemesi yaptı eve geldi duvardaki internet deliğinden sinyal sorgulaması yaptı. Her şey uygun ama sistemde bizim bina yok yani gözükmüyormuş. O yüzden de gözden kaçmış ve sanki bizim bina hiç yokmuş gibi yaşamışız.

Sanırsam bizde de aynı soruna talibiz başka bir açıklaması yok çünkü :D

Yeni konular

Geri
Yukarı