Eve kedi getirilince ne yapılmalı?

• Konuyu başlatan 1Yeah1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 979
Yavru kediler annesi ile kaldığı süre içersince (büyüyene kadar) sürekli anne sütü tüketirler. Benimde kedim doğurdu, Şuan 5 aylıklar, 4.aylıkken bile anne sütü tüketiyorlardı. Veteriner yavru kedi için özel bir toz satıyordu benim bildiğim ve biberonla içiriliyor ancak kedi anne sütünün yerine içer mi bilemeyiz. Evde bakılacak ise kesinlikle kuduz aşısı, parazit aşısı ve lösemi aşısı yapılmalı. Kedi'nin ev malzemeleri basittir Kum ve onun için geniş bir kap. Mama kabı ve Whiskas, Purina gibi markalardan hangisini beğenirse onu kullanırsınız mama olarak.

Eve sokaktan bu senin yavrusu olan bir kedi getirdik (dişi) ne yapmalıyız?

Öncelikle kuma ihticanız var yoksa evinize yapar herhangi bir petshopçıdan 10-15 TL yr kum alabilirsiniz ondan sonra bir kumluğa ihtiyacınız var herhangi bir karton kutu iş görebilir. İshal olma ihtimali yüksek ona da dikkat ederek hareket alanını kısıtlamanız gerek yani bir odaya koyun mümkünse çıkmasın oradan. Ondan sonra astalığı olabilir dış parazit ve mantar gibi o yüzden aşılarını ve kontrolünü yaptırmadan ellememeye çalışın lütfen. Bende sokaktan kedi sahiplenmiştim ve manta çıktı sonra küçük kardeşimi bulaştı ve çok uğraşmamıza neden oldu o yüzden dikkat edin.
Öncelikle kuma ihticanız var yoksa evinize yapar herhangi bir petshopçıdan 10-15 TL yr kum alabilirsiniz ondan sonra bir kumluğa ihtiyacınız var herhangi bir karton kutu iş görebilir. İshal olma ihtimali yüksek ona da dikkat ederek hareket alanını kısıtlamanız gerek yani bir odaya koyun mümkünse çıkmasın oradan. Ondan sonra astalığı olabilir dış parazit ve mantar gibi o yüzden aşılarını ve kontrolünü yaptırmadan ellememeye çalışın lütfen. Bende sokaktan kedi sahiplenmiştim ve manta çıktı sonra küçük kardeşimi bulaştı ve çok uğraşmamıza neden oldu o yüzden dikkat edin.
Yiyecek olarak süt vermenizi tavsiye etmem et verevilirsiniz süt bağırsakları bozar genelde ondan sonra eğer 2-3 aylık kadarsa ya da daha büyükse banyo yapın çok küçükse banyo tavsiye etmem zararlı olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı