Eve yeni gelen muhabbet kuşu

Normal elinden korkması alışır ama onu çok zorlamadan eline kondurmayi dene bir de yeni geldiği için dediğim gibi ötmüyor olabilir bu arada tünekleri tahta tünek almanı tavsiye ediyorum yoksa kuşunun ayaklarında mantar çıkar. İnternette kafes düzeniyle alakalı videolar da izleyip yapabilirsin. Bir de fark ettiğim kadarıyla kafeste kalamar kemiği ve kuş kumu yok bunları da koysan iyi olur.

Peki örneğin bu pazar elime alıştırmaya başladım örneğin direk elimde kafesten çıkarıyım mı yoksa bir müddət sonra mı çıkarıyım.

Hayır elinize şimdiden alıştırmaya başlayın pazar veya pazartesi kafesten çıkarabilirsiniz o zamana kadar elinize alıştırabilirseniz iyi olur diye düşünüyorum.

Rahatsız ediyorum ama son bir şey daha soracağım ele alıştırma ile ilgilidir bir video izledim de kadın hayvanın tutunabileceği her yeri kafesten çıkarın 10dk sonra elinizi içine sokun diyordu sence bu işe yarar mı ve biraz canice mi sence.

Rahatsız ediyorum ama son bir şey daha soracağım ele alıştırma ile ilgilidir bir video izledim de kadın hayvanın tutunabileceği her yeri kafesten çıkarın 10dk sonra elinizi içine sokun diyordu sence bu işe yarar mı ve biraz canice mi sence.
Yok ya bence öyle bir şey yapmayın ben öyle yapmamıştım ve kuşum şu an elime de omzuma da gayet alışkın hatta kuşum şu an yerlerde bile geziniyor bildiğiniz tavuk gibi.

Yok ya bence öyle bir şey yapmayın ben öyle yapmamıştım ve kuşum şu an elime de omzuma da gayet alışkın hatta kuşum şu an yerlerde bile geziniyor bildiğiniz tavuk gibi.

Kafesini açtım ve elimi yavaşça içine soktum o nereye giderse parmağımı arkasından götürdüm ve korkutmadım da yani deli gibi kafeste uçmadı ama hiç elime de konduramadım ve şimdi neredeyse hiç konuşmuyor acaba fazla mı erken davrandım bu arada bilmiyorsan muhabbet kuşunu pazar günü aldım.

Kafesini açtım ve elimi yavaşça içine soktum o nereye giderse parmağımı arkasından götürdüm ve korkutmadım da yani deli gibi kafeste uçmadı ama hiç elime de konduramadım ve şimdi neredeyse hiç konuşmuyor acaba fazla mı erken davrandım bu arada bilmiyorsan muhabbet kuşunu pazar günü aldım.
Elini ayağına biraz degdirmen lazım gelmesi için eğer hala gelmiyorsa 2 3 gün yanında durmaya çalış mesela tabiki bütün gün yanında dur demiyorum da biraz yanında durursan sana alisir diye düşünüyorum kısık bir sesle cicikus gibi şeyler de diyebilirsin yanında durarken.

Dostum şu an pek video çekme imkanım yok ama fotoğraftaki gördüğünüz gibi çoğunlukla ve de sadece dumanın köprüaltı şarkısında ses çıkartıyor bir de daha 3. günü bugün daha benden korkması normal mi acaba elimle yaklaşmaya çalışıyorum yavaşça o da benden yavaşça kaçıyor.

Tatlıymış.

Elini ayağına biraz degdirmen lazım gelmesi için eğer hala gelmiyorsa 2 3 gün yanında durmaya çalış mesela tabii ki bütün gün yanında dur demiyorum da biraz yanında durursan sana alisir diye düşünüyorum kısık bir sesle cicikus gibi şeyler de diyebilirsin yanında durarken.

Dün denedim ayaklarına falan dokundurttu ama bugün kaçtı falan benden ama sakinleşince yine dokundurttu ama bu sefer bayağı kaçtı hala elime gelmiyor.

Geri
Yukarı