Eve yeni gelen muhabbet kuşu

SirOneTapPlayer

Femtopat
Dostlar dün itibarı ile yeni bir muhabbet kuşu aldım. Dün kuş bana karşı çok soğuktu ve çok hareket etmiyordu. Ancak bugün kafeste hızlı hızlı hareket ediyor ve tellerde falan ters duruyor bir de ilk defa 2 kere falan öttü acaba şu an normal midir yoksa benden falan korktuğu için mi ötüyordur? Beni bir bilgilendirebilir misiniz acaba?

Ortama yeni geldiği için ötmüyordur 1-2 haftaya alışır 1-2 hafta içinde elinize almayın ve kafesinden çıkarmayın eğer çıkarırsanız uçarken nereye konacağını bilemediği için duvara çarpar 1-2 hafta eve alışsın.

Dostlar dün itibarı ile yeni bir muhabbet kuşu aldım. Dün kuş bana karşı çok soğuktu ve çok hareket etmiyordu. Ancak bugün kafeste hızlı hızlı hareket ediyor ve tellerde falan ters duruyor bir de ilk defa 2 kere falan öttü acaba şu an normal midir yoksa benden falan korktuğu için mi ötüyordur? Beni bir bilgilendirebilir misiniz acaba?
1.5 yıllık kuşumda tellerde ters duruyor onu oyun için yapıyorlar galiba. Bende ilk aldığımda hiç ötmuyordu hatta sessizce olduğu yerde duruyordu. Sonradan alışmaya başladı 1 hafta dışarı çıkarma ki odaya alışsın. Onu korkutmadan elini kafesin içine sokup parmağına kondurmayi dene parmağına alışsın ki sonradan parmağına konsun. Dışarı çıkardıktan sonra da yavaş yavaş omzuma alistirmistim ben sonra da babacik,aşkım,cicikus gibi şeyler öğrettim.

1 Hafta ortamına alışsın, elinizden geldiğince yerini değiştirmeyin.

Diğer hafta size alışması için elinize biraz yem alıp elinizden yedirin. Yerken onu rahatsız edecek hareketlerden kaçın yemini yedikten sonra sevip kafesine bırakın. Zamanla alışır.

Sizi tanımadığı için korkuyor düşünsene seni hiç bilmediğin bir eve bıraksak suskun olmaz mısın? Bence avuç içine yem dökün ve kuşun önüne uzatın fazla zorlamayın kendisi yerse yer günlük böyle yaparsanız size hemen alışır hem elden de korkmamış olur.

1.5 yıllık kuşumda tellerde ters duruyor onu oyun için yapıyorlar galiba. Bende ilk aldığımda hiç ötmuyordu hatta sessizce olduğu yerde duruyordu. Sonradan alışmaya başladı 1 hafta dışarı çıkarma ki odaya alışsın. Onu korkutmadan elini kafesin içine sokup parmağına kondurmayi dene parmağına alışsın ki sonradan parmağına konsun. Dışarı çıkardıktan sonra da yavaş yavaş omzuma alistirmistim ben sonra da babacik,aşkım,cicikus gibi şeyler öğrettim.
Peki yerinin benim yanımda olmasının bir sıkıntısı olur mu pc oynarken fln beni izliyor hem
1.5 yıllık kuşumda tellerde ters duruyor onu oyun için yapıyorlar galiba. Bende ilk aldığımda hiç ötmuyordu hatta sessizce olduğu yerde duruyordu. Sonradan alışmaya başladı 1 hafta dışarı çıkarma ki odaya alışsın. Onu korkutmadan elini kafesin içine sokup parmağına kondurmayi dene parmağına alışsın ki sonradan parmağına konsun. Dışarı çıkardıktan sonra da yavaş yavaş omzuma alistirmistim ben sonra da babacik, aşkım, cicikus gibi şeyler öğrettim.

Son bir şey daha soracağım şu an kafesinin arka tarafı duvara dönük kuş da kafesin tabanına inip duvarın tarafına bakıp dolanıp duruyor ve de ötüyor sizce nedendir.

Peki yerinin benim yanımda olmasının bir sıkıntısı olur mu pc oynarken fln beni izliyor hem

Son bir şey daha soracağım şu an kafesinin arka tarafı duvara dönük kuş da kafesin tabanına inip duvarın tarafına bakıp dolanıp duruyor ve de ötüyor sizce nedendir.
Hocam ilk sorunuz için bence bilgisayara çok yakın koymayın sonuçta bilgisayar radyasyon veriyor. İkinci sorunuz için tam emin olamadım video atma imkanınız var mı belki biraz daha net bir şey söyleyebilirim. Bunun dışında kuşunuza oyuncak aldınız mı? Salıncak,yuvarlak zilli top gibi bence böyle oyuncaklar alın oynar onlarla. Birde Ünal Vlog adında bir kanal önerecegim size bu kanalda muhabbet kuşu bakımı,kafes düzeni gibi bir çok videolar bulabilirsiniz.

Hocam ilk sorunuz için bence bilgisayara çok yakın koymayın sonuçta bilgisayar radyasyon veriyor. İkinci sorunuz için tam emin olamadım video atma imkanınız var mı belki biraz daha net bir şey söyleyebilirim. Bunun dışında kuşunuza oyuncak aldınız mı? Salıncak, yuvarlak zilli top gibi bence böyle oyuncaklar alın oynar onlarla. Bir de ünal vlog adında bir kanal önerecegim size bu kanalda muhabbet kuşu bakımı, kafes düzeni gibi birçok videolar bulabilirsiniz.

Dostum şu an pek video çekme imkanım yok ama fotoğraftaki gördüğünüz gibi çoğunlukla ve de sadece dumanın köprüaltı şarkısında ses çıkartıyor bir de daha 3. günü bugün daha benden korkması normal mi acaba elimle yaklaşmaya çalışıyorum yavaşça o da benden yavaşça kaçıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210810_091955.jpg
    IMG_20210810_091955.jpg
    112,6 KB · Görüntüleme: 137
Dostum şu an pek video çekme imkanım yok ama fotoğraftaki gördüğünüz gibi çoğunlukla ve de sadece dumanın köprüaltı şarkısında ses çıkartıyor bir de daha 3. günü bugün daha benden korkması normal mi acaba elimle yaklaşmaya çalışıyorum yavaşça o da benden yavaşça kaçıyor.
Normal elinden korkması alışır ama onu çok zorlamadan eline kondurmayi dene birde yeni geldiği için dediğim gibi ötmüyor olabilir bu arada tünekleri tahta tünek almanı tavsiye ediyorum yoksa kuşunun ayaklarında mantar çıkar. İnternette kafes düzeniyle alakalı videolar da izleyip yapabilirsin. Birde farkettiğim kadarıyla kafeste kalamar kemiği ve kuş kumu yok bunları da koysan iyi olur.

Geri
Yukarı