Everest Flat Mesh fan kablolarını anakarta takmak

himm3t

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçenlerde yeni bir sistem aldım ve kasa fanlarım oldukça sesli çalışıyor. BIOS üzerinden ayar yapamıyorum çünkü sanırım anakarta bağlı değil PSU'ya bağlı.
Anakartımda soket var mı yok mu bilmiyorum. 4 tane kasa fanı var. Bunları anakarta nasıl bağlayabilirim?

Anakart modeli: Gigabyte B550M Gaming X V2
Kasa modeli: Everest Flat Mesh.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 tane fan (1 tane de sıvı soğutma için var sanırım yani 4 galiba) pinleri var. Fanları onlara takabilirsin. Ama fanlarda anakart bağlantısı olduğunu sanmıyorum. Genelde bu tür kasalarda sadece molex oluyor. Kontrol edebilir misin fanlarda 3 veya 4 pin kablo var mı yoksa sadece molex mi var.

3 tane fan (1 tane de sıvı soğutma için var sanırım yani 4 galiba) pinleri var. Fanları onlara takabilirsin. Ama fanlarda anakart bağlantısı olduğunu sanmıyorum. Genelde bu tür kasalarda sadece molex oluyor. Kontrol edebilir misin fanlarda 3 veya 4 pin kablo var mı yoksa sadece molex mi var.
itx-mini-pc-mini-ph-2.54mm-4-pin-sata-guc-kablosu-25cm-kcm38368471-1-b0bc295ef2cb448789e7cb03e1ebd1d1.jpg
buna benzer 4 tane kablo birbirine bağlı

Fan kabloları fotoğraftaki kablolar tam olarak kablo tipi ne bilmiyorum 2 tanesini çıkarmıştım fan kablosunun

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-03-18 at 17.34.11.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-18 at 17.34.11.jpeg
    84,4 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı