Everest mega V2 kasa fanı değişmeli mi?

Hava çıkışından memnun değilseniz değiştirebilirsiniz. Kasa ile beraber gelen fanların ucuz kasalarda çoğunlukla performanslı olmuyolar pek.

İyi bir hava akışı istiyorsanız iyi bir bütçede ayrılması gerekiyor. Performanslı ve kaliteli fanların çoğu sadece 1 tanesi 500-1000 arası fiyattan başlıyor.

Kasanızda 4 fan var ve alacağınız fanlar PWM olacağı için kontrolcü almanız veya çoklayıcı almanız gerekebilir. Hepsini toplayıp ortalama fiyat çıkacaksa en düşük 1k-2k arası fiyat çıkıyor. Kaliteli ararsanız 1k bile bulmak zor.

Hava çıkışından memnun değilseniz değiştirebilirsiniz. Kasa ile beraber gelen fanların ucuz kasalarda çoğunlukla performanslı olmuyolar pek.

İyi bir hava akışı istiyorsanız iyi bir bütçede ayrılması gerekiyor. Performanslı ve kaliteli fanların çoğu sadece 1 tanesi 500-1000 arası fiyattan başlıyor.

Kasanızda 4 fan var ve alacağınız fanlar PWM olacağı için kontrolcü almanız veya çoklayıcı almanız gerekebilir. Hepsini toplayıp ortalama fiyat çıkacaksa en düşük 1k-2K arası fiyat çıkıyor. Kaliteli ararsanız 1K bile bulmak zor.

1000 lira daha koyar Vento kasa alırım.

Yeterli olup olmadığını bileşenlerinizin sıcaklıklarından
Kasanın arka egzoz fanındaki sıcak havanın çıkışından
Kasanın yan kapağını açıp hava sirkülasyonuna eliniz ile hissederek anlayabilirsiniz

Ben kendi sistemimi söyliyim sana kasamda 6 tane Asus Fan var. Hepsini kendim ayrı sipariş verdim. Performaslı olsun diye. Ortalama 2.5k verdim.

Bütçe çok ister o yğzden size kalmış ne yapıp yapmamak

Linkini atayım sana şuan daha pahalanmış 2 katı olmuş fanın 1 tanesi

Ben bundan 2 paket aldım. Benim aldığım zaman bu 1300₺ civarıydı.

Yeterli olup olmadığını bileşenlerinizin sıcaklıklarından.
Kasanın arka egzoz fanındaki sıcak havanın çıkışından.
Kasanın yan kapağını açıp hava sirkülasyonuna eliniz ile hissederek anlayabilirsiniz.

Ben kendi sistemimi söyleyeyim sana kasamda 6 tane ASUS fan var. Hepsini kendim ayrı sipariş verdim. Performanslı olsun diye. Ortalama 2.5k verdim.

Bütçe çok ister o yğzden size kalmış ne yapıp yapmamak.

Linkini atayım sana şu an daha pahalanmış 2 katı olmuş fanın 1 tanesi.

Ben bundan 2 paket aldım. Benim aldığım zaman bu 1300₺ civarıydı.

Teşekküreler.

Memnunmusun dersen Allah'a şükür iyi ki almışım diyorum. Şimdi ki fiyatları baya yüksek.

Şuan alırmısın dersen çok zor bu fiyata almak.

Bir noktada erken davranmanın avantajını yaşıyorum. İnşaAllah sende güzel bir şeyler ayarlarsın kasan için. Ama ekonomik şartlar hepimizi çok zorluyor artık.

Geri
Yukarı