Everest Pişmanlıktır!

A.TURAN 43

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bundan tam 2 ay önce bir mağazadan Everest SGM-X6 mouse aldım. İlk aldığım zamanlar sorunsuz kullanıyordum mouse hoşuma gitmişti. Aslında alırken bir ön yargı ile almıştım ancak ilk ay ön yargımın yanlış olduğunu farkettim. Derken 1 ay sonra tekerlekte takılmalar ve aşağıya çevirirken yukarıya çevirmeler falan başladı. Şu an mouse tamamen gitti. Bilgisayarım mouse görüyor ledleri falan yanıyor ancak hiçbir şekilde işlevi yok. Size diyeceğim o ki hangi ürünü olursa olsun Everest markası pişmanlıktır ! İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zorunda olmadıkça Everest'e bulaşmayın gibisinden bir yorum görmüştüm bir konuda geçenlerde.. Üzerine bir de bu. Bilgilendirme için teşekkürler, dikkate alacağım.

Logitech'e, Razer'e göre verdiğin paranın 10 da 1ni Everst'e veriyorsun. Bunun sonunda Everst'in diğer kaliteli markalara göre 10 kat ucuz olması durumunda malzeme kalitesizliği ve kolay bozulma gibi durumlar ile karşılaşman normal. O yüzden Çin'li ürün alır iken 2 kez daha düşünün "Ben bu ürünü Japon'a göre Alman'a göre 10 kat daha az para veriyorsam bu ürün Japon malından çok daha önce bozulacak, o zaman X olanı alayım" diye düşünmen gerek. Evresrt'e 10 kat daha az para verdin sonra diyorsun ki bu bozuluyor. Sonra sana diyoruz ki Razer al Logitech al o zaman da bu çok pahalı. Kararını ona göre vereceksin. Bu Çin'li ürünlerin tartışmasını yapmayın. Ucuzluk karşısında bir çok şeyden kaybediyorsun. Bu motorda böyle sen 10 bin tl Japon'a vermek yerine 5 bin tl Çin'liye veriyor isen geriye kalan 5 bin tlyi tamir de ödeyeceksin. Ben olsam gene Everst alırım adam orada adam Razer klavyem var desin 1 sene kulansın ben burada 1 sene de 6 defa ürün değiştireyim.

Geçenlerde media markt'da dayının biri everest mouse nasıldır diye soruyordu satış görevlisine, tabi eleman satış yapcak ya kendim kullanıyorum ayaklarına yatmaya başladı. :D Abi dedim dur yapma çöp o dedim direk logitech standına yönlendirdim. Kendim Kinzu v3 kullanıyorum, yakınlarımın neredeyse hepsinde güzel tasarımlı everest mouse'lar var tabi ele alana kadar herşey. Aman yarabbi öyle kaba ağır ve tuş hissiyatı 0kadar kötü olan bir alet olamaz. İnternet kafelerdeki A4 Tech'in efsane mouseları vardır şu hafif her ele oturanlar, onlar bundan bin kat iyi ve yarı fiyatı. Siz düşünün yani.

Keşke ''Everest'' markası tasarımı kadar güzel olsa. Hiç bir cihazından hayır görmedim, almayın aldırtmayın. Benim anlamadığım ise, bu markanın uzun yıllardır Türkiye piyasasında gerçekten satış yapabiliyor olması. Logitech G300S kullanıyorum, 2 yıl oldu neredeyse en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Fiyatı da o kadar pahalı değil. Zamanında 95.00 veyaut 100.00TL gibi bir miktara almıştım. Ama değiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı