Everest Rampage 88 nasıldır ?

Kullandığı işlemciler genelde 1. nesil İ7 işlemciler sırf İ7 diye güçlü bir işlemci olduğu anlamına gelmez. Aslında Casper bilgisayarın yaptığına satış stratejisi denilebilir. Sonuçta bilgisiz kişiler alıyor ve İ7 görünce kurduğu cümleler "ooo oyun bilgisayarı çok ucuz hemen alalım." oluyor genelde :).

Konuyu hortlattım ama kusura bakmayın, bu kasayı yeni almak isteyen arkadaşlar için yardımcı olurum belki. 88 model kasayı ben yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum ve gayet memnunum, sistemim aşağıda yazıyor ve PSU fazlasıyla yetiyor zaten. Herhangi bir sıkıntı olmadı, kablolama alanı çok iyi, soğutma konusunda içinde bir tane 12cm sessiz fan geliyor, ben de ön kısmına 12 cm fan taktım, soğutma sıkıntısı da yok (benim sistem için). Güç kaynağı ve HDD/SSD alanları alttaki özel alanda bulunuyor onun dışında yer kaplamıyor, bir akrabamın sistemi içine monte ettik MSI GTX980 çok rahat sığmıştı. Kısaca fiyatına göre tercih edilebilir. Everest bence eskisi kadar dandik değil, biraz daha mantıklı ürünler yapmaya başladılar, ben ekipmanlarını da kullanıyorum, hatta mouse ve kulaklığı kasadan daha önce aldım, onlarda bugüne kadar hiçbir sorun çıkartmadılar ve hepsinden de memnunum.

Eğer siz bir kasaya 500 psuyada 350 tl verebilecek durumunuz varsa durmayın CM alın. Kalitelidir, parasının hakkını verir ama üstüne azda olsa marka ismi payı koyuyorlar. Ama diyelim ki sizin 2500 tl bütçeniz var siz 850 tlye sadece kasa ve psu alır mısınız bilmem. Bence çok gerek yok. O kasa fiyatına göre gayet iyi. Birazcık aerocool aero 800 çakması ama olsun. Alın geçin.

Konuyu hortlattım ama kusura bakmayın, bu kasayı yeni almak isteyen arkadaşlar için yardımcı olurum belki. 88 model kasayı ben yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum ve gayet memnunum, sistemim aşağıda yazıyor ve PSU fazlasıyla yetiyor zaten. Herhangi bir sıkıntı olmadı, kablolama alanı çok iyi, soğutma konusunda içinde bir tane 12cm sessiz fan geliyor, ben de ön kısmına 12 cm fan taktım, soğutma sıkıntısı da yok (benim sistem için). Güç kaynağı ve HDD/SSD alanları alttaki özel alanda bulunuyor onun dışında yer kaplamıyor, bir akrabamın sistemi içine monte ettik MSI GTX980 çok rahat sığmıştı. Kısaca fiyatına göre tercih edilebilir. Everest bence eskisi kadar dandik değil, biraz daha mantıklı ürünler yapmaya başladılar, ben ekipmanlarını da kullanıyorum, hatta mouse ve kulaklığı kasadan daha önce aldım, onlarda bugüne kadar hiçbir sorun çıkartmadılar ve hepsinden de memnunum.

Konuyu bende bir hortlatayım.
Aynı kasayı henüz dün satın aldım, İ3 7100 işlemci ve MSİ GTX 1050Ti Gaming X ekran kartı ile kullanıyorum. Dediğiniz gibi arkada bir tek fan var, 2. fanı nereye ekleyebiliyoruz bunda?
Ve bu eklediğimiz fan içeri mi üflemeli yoksa dışarıya mı?

Konuyu bende bir hortlatayım.
Aynı kasayı henüz dün satın aldım, İ3 7100 işlemci ve MSİ GTX 1050Ti Gaming X ekran kartı ile kullanıyorum. Dediğiniz gibi arkada bir tek fan var, 2. fanı nereye ekleyebiliyoruz bunda?
Ve bu eklediğimiz fan içeri mi üflemeli yoksa dışarıya mı?
Ön kısımda fan alanı mevcut, ön paneli vidalarından söküp fanı takabilirsiniz. İçeriye üfleyecek şekilde. Ayrıca kasanın tepesinde de bir adet fan alanı mevcut.

konuyu ben bir daha hortlatıyım arkadaşlar frisby ve everest 1 sene gider denilmiş benim frisby 500 watt powerım 4 senedir sorunsuzca çalışıyor...bence corsair xigmatek gibi piyasada daha önce yer edinmiş markaları çok seviyorsunuz ve onların iyi olduğuna inanıyorsunuz hepsi bu nitekim kaç kişide 2 psu arasındaki stabiliteyi veya dayanıklılığı ölçecek cihazlar mevcut? şehir efsanelerini bırakın bence...örneğin zalman ne kadar saçma bir markadır o ya yaptığı her kasa hatalı,thermaltake 2 senede arızalanan psularını gördüm.Foem psular frisbynin kasalarının içinde geliyor bi bakın daha elinize alır almaz kaliteyi görürsünüz xigmatek xcalibreden daha kaliteli bir malzeme kullanıldığı ortada yani...lütfen markaları gereksiz olumsuz eleştirmeyin...everestden mouse alıp bozup kasası da kötü bunların demek saçma

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı