Everest Rampage 88 nasıldır ?

Dostum seninle tartışmayacağım. GTX 1080 alırsan eğer Zotac mı alırsın yoksa MSI yada ASUS mu ? Kısaca ucuz etin yahnisi yenmez.

Tabikide özelliklerine bakarım YouTube'den yük altındaki sıcaklık değerlerine bakarımki Msı, Asus, ve Sapphire sıcak değerlerinde ve ekran kartlarına yaptıkları OC işinde başarılılar. Ama Galaxy veya Zotac'ın soğutmaları okadarda iyi değil.

@Silinen üye Arkadasa aynen katiliyorum. Dusuk butceli bir sistemin varsa gidip islemciden ekran kartindan kisacagina isini gorecek bir kasa ile isi baglarsin parani diger parcalara aktarirsin. 600w psu ile dort dortluk bir kasa icin (cooler master , corsair vb.) 450-500 lira para dokmen lazim. Bu kasa 250 liraya alinabilir bir kasa. Butcen dusukse neden almayasin ki? Ayrica 1 yilda felan bozulcak diye bir sey asla yok. Stabil kullanirsan yillarca goturur sonucta sadece asil parcalar icin bir barinak.

@Silinen üye Arkadasa aynen katiliyorum. Dusuk butceli bir sistemin varsa gidip islemciden ekran kartindan kisacagina isini gorecek bir kasa ile isi baglarsin parani diger parcalara aktarirsin. 600w psu ile dort dortluk bir kasa icin (cooler master , corsair vb.) 450-500 lira para dokmen lazim. Bu kasa 250 liraya alinabilir bir kasa. Butcen dusukse neden almayasin ki? Ayrica 1 yilda felan bozulcak diye bir sey asla yok. Stabil kullanirsan yillarca goturur sonucta sadece asil parcalar icin bir barinak.

Dostum sen tam bir meleksin. Aynen dediğin gibi Oyun Portal bile Everest Rampage 72 kullanıyor kasanın içerisinde GTX 980 Ti var o ayrı konu :D . Ben beni 3 yıl götürebilecek bir sistem topladım ve bu kasayı seçtim daha fazladan para vermek istemedim içinde monitörde olsun ekran kartıda olsun kısmıyayım ben önemli şeylerden dedim. Bu kasayı aldım şuan içinde Msı H110M PRO-Vd, Seagete Barracuda 1 TB, Gskill Aegis 8 GB Ram var. Alınacak parçalar ise 2016-06-15.png bunlar. Elimdeki kasa ve içindekiler Vatanda 805 TL tuttu. Bu parçalarıda alınca toplam 3108TL yapıyor. Ama yinede eksenbilgisayarı keşfetmiyerek büyük bir hata yaptığımı anladım bu sistemi almayı daha çok isterdim 2016-06-16.png.

Dostum sen tam bir meleksin. Aynen dediğin gibi Oyun Portal bile Everest Rampage 72 kullanıyor kasanın içerisinde GTX 980 Ti var o ayrı konu :D . Ben beni 3 yıl götürebilecek bir sistem topladım ve bu kasayı seçtim daha fazladan para vermek istemedim içinde monitörde olsun ekran kartıda olsun kısmıyayım ben önemli şeylerden dedim. Bu kasayı aldım şuan içinde Msı H110M PRO-Vd, Seagete Barracuda 1 TB, Gskill Aegis 8 GB Ram var. Alınacak parçalar ise Eki Görüntüle 167551 bunlar. Elimdeki kasa ve içindekiler Vatanda 805 TL tuttu. Bu parçalarıda alınca toplam 3108TL yapıyor. Ama yinede eksenbilgisayarı keşfetmiyerek büyük bir hata yaptığımı anladım bu sistemi almayı daha çok isterdim Eki Görüntüle 167552.

Youtuber kullanınca marka kaliteli mi oluyor? Adamın sponsoru o. Biride sana sponsor olsa o markayı kullanırsın. Reklam olmasın MSI sponsoru olan bir youtuber MSI ürünlerini kullanıyor. Gibi örnekler verilebilir.

Son düzenleme:
İyi günler, masaüstü sistem tavsiyeleri bölümünde paylaştığınız orta seviye oyun bilgisayarı için kasa tercihini aşağıdaki linkteki kasadan yöne yapmak istiyorum:

Everest Rampage 88 600W Siyah Usb 3.0 12cm Led Fan Gaming Fiyatı

Kasa iyi midir? Herhangi bir sıkıntı oluşturur mu ? Bunu öğrenmek istemiştim. Eğer uyumlu olmaması gibi bir durum söz konusuysa bu fiyat aralığında başka bir kasa tavsiyeniz varsa alabilirim. Şimdiden teşekkürler...

@Recep Baltaş

Merhaba, ben konuyu açarken başlık bu şekilde değildi ve ben everest rampage 88'in nasıl olduğunu merak etmiyorum. Sadece uyumlu mudur, sıkıntı çıkarır mı onu merak ediyorum ve eğer uymuyorsa kasa tavsiyesi istiyorum. Bu şekilde konu başlığını değiştirerek benim işimin görülmesini engellediğinizi bilmenizi isterim.
Merhaba, oyun bilgisayarı topluyorsunuz ve kasa için 278 TL bir bütçeniz var ise everest almamalısınız neden? Kendi yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak istiyorum everest klavye ve fare seti aldım işlem sırasında klavyenin elektriği kesiliyordu neyse detaylara inmeyeceğim servisine gönderdim ve sıfırı ile değiştirdiler ve ilginçtir ki gelen klavye ve fare setinin de ledleri ile alakalı arızası çıktı, yine gönderdim ve tekrar sıfırı ile değişim yaptılar bu sefer ise gelen setin faresinde led problemi vardı bir daha da tenezzül edip göndermedim belki bütün ürünlerde aynı problem veya sorunlar oluşmayabilir şu şekilde de düşünmenizi istemem aldığım ürün everestin ucuz yollu ürünüdür, hayır değildi. Karar sizindir ama yine söylüyorum 278 TL bir bütçe ile daha farklı markalara yönelebilirsiniz.

Ben Everest Rampage 88 kullanıyorum size yardımcı olabilirim. Kasanın güç kaynağı çok iyi şöylede fotoğraf koyayım Eki Görüntüle 167524. Ayrıca kasanın içi çok ferah Disk yerleri alt tarafta güç kaynağı ile gizlendiği için size kare bomboş bir alan sunuluyor kablolama muazzam bir şekilde yapılabiliyor. Eki Görüntüle 167526 Eki Görüntüle 167527 Eki Görüntüle 167528 Eki Görüntüle 167529

Ayrıca Montaj Nasıl konu başlığı altında sorucam montajı nasıl yapmışım bir yanlışlık varmı diye.
Çok iyi.

Kardeşim sen bu kasayı ne kadardır kullanıyorsun? Bende de aynısı var. 1 aydır kullanıyorum. Çok kez güç kesintisi yaşadım ama bir şey olmadı. Uzun süreli kullanımda parçaların güvenliğinden korkuyorum.

Murat131 motoru takınca farklı bir şey olacağını mı sanıyorsun ? Üstteki yorumlara bir bak neden herkes şikayetçi, çünkü kalitesiz. Bu kafayla fazla gitmezsin yakında Casper önerdiğin için yanlış bilgilendirme cezası alırsan da şaşırma.

Murat131 motoru takınca farklı bir şey olacağını mı sanıyorsun ? Üstteki yorumlara bir bak neden herkes şikayetçi, çünkü kalitesiz. Bu kafayla fazla gitmezsin yakında Casper önerdiğin için yanlış bilgilendirme cezası alırsan da şaşırma.
Yalnız bir dakika. Ben Casper önermedim. Sadece kalitesiz olmasının sebebi işlemci ve Ekran kartı dışındaki parçalarının kalitesiz olmasından dolayı olduğunu söyledim.

6 sene boyunca Casper kullandım. Kimse ne kadar adi parça kullandıklarını benden daha iyi bilemez.

Ferrari motoru --> murat131 = İ7 işlemci --> Pegatron anakart !!!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı