EVGA GeForce GTX 1060 GAMING vs EVGA GeForce GTX 1060 SC GAMING

İnternette araştırırsanız diğer soğutma çözümlerinin ACX 3.0 gibi arada 10 dereceden daha fazla ısı farkı var. Fan devrinin daha az olmasına rağmen.

Tek fanlı SC modelin soğutmasında bakır borular mevcutmu?

Kartın incelemesi yapılmış. 1080p'de GTX 1060 Founders Edition'dan en fazla 4-5 fps fazla alıyor EVGA GTX 1060 SC.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kartın incelemesi yapılmış. 1080p'de GTX 1060 Founders Edition'dan en fazla 4-5 fps fazla alıyor EVGA GTX 1060 SC.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sc modelinin incelemesi varda gaming modelinin yok maalesef.

İnternette araştırırsanız diğer soğutma çözümlerinin ACX 3.0 gibi arada 10 dereceden daha fazla ısı farkı var. Fan devrinin daha az olmasına rağmen.

Tek fanlı SC modelin soğutmasında bakır borular mevcutmu?
Herhangi bir fikrim yok hocam sitesine baktım bakır boru ile ilgili bir bilgi bulamadım.

GTX 1060 Founder Edition ile EVGA GTX 1060 Gaming aynı. Yani EVGA GTX 1060 Gaming standart bir GTX 1060, SC modeli ise çekirdek hızı ve render hızı biraz daha hızlı olan modeli.

GTX 1060 Founder Edition ile EVGA GTX 1060 Gaming aynı. Yani EVGA GTX 1060 Gaming standart bir GTX 1060, SC modeli ise çekirdek hızı ve render hızı biraz daha hızlı olan modeli.
Yani hocam sizce hangisini almalıyız sizce $10 değer mi 4-5 fps?

Çok büyük bir fark yok, bence değmez.
Gaming modelinin OC performansı sc modelinden daha iyi genel olarak 1-2 fps fazla veriyor eğer FE ile aynı performansı veriyor ise. Neden acaba sc modelinin oc kapasitesi daha fazla değil mi?

Tek fanlı modeli kullanıyorum. Yükte 75 derece üstüne çıktığını görmedim.
Hocam peki sessiz mi çalışıyor yükte?

Overclock işi biraz şans işi. Ekran kartlarının, işlemcilerin overclok performansı kullandığı çekirdeğe göre değişiyor. Yani her GTX 1060 ekran kartının overclock performansı aynı olmayabilir.

Gaming modeli ile SC modelini aynı anda overclock yapmayı düşündüğünde 1-2 fps farkta görebilirsin, 3-4 fps farkta. Ama SC modelinin çekirdeği biraz daha özel, onun overclock performansı daha iyi olur.

Şu anda overclock'a pek ihtiyaç yok fakat ilerde belki ihtiyacın olabilir. Eğer ben overclock yapacağım dersen SC modelini al.

Konuyu merakımdan açmıştım ancak sipariş ettiğim Gigabyte Windforce modelini iptal ettiğim için bu ikisinden birini alacağım. Sanırım gaming modelini tercih edeceğim oc yapmayı düşünmüyorum ama yapacaksam bu modelede yapabilirim pek fark olacağını sanmıyorum bu teste bakılırsa. Hem kargo $5 daha ucuz hem de kart $10. Gaming ile sc modeli aynı soğutmayı kullanıyor sıcaklık farkı olmaz herhalde?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı