EVGA GTX 1060 Sc vs MSI GTX 1060 Gaming X

judgmennt

Kilopat
Yer
Bilecik
Arkadaşlar GTX 750Tİ ekran kartımı GTX 1060 ile değiştireceğim.

Evga GDDR5 192 bit SuperClocked ACX 2.0 Nvidia GTX 1060 6GB Ekran Kartı
Msi Gtx 1060 Gaming X 6g Gddr5 192bit Nvidia Geforce Dx12 - n11.com

Bu iki ekran kartı arasında kaldım. 1500 TL bütçem var. Ekran kartı, SSD ve ek 8 GB RAM almak istiyorum bilgisayarıma. Evga'yı alırsam üç istediğim parçayı da alabiliyorum. MSI alırsam SSD'ya da RAM arasında seçim yapmak zorunda kalıyorum. Sizce EVGA modeli ile MSI modeli arasında hangisini seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
EVGA'nın SC modelleri Founders Edition (referans tasarım) modeline kıyasla 2-5 fps arası fark veriyor. Tek fark soğutucuları oluyor, EVGA, FE modele göre daha serin çalışıyor. Bu sebeple MSI almanı tavsiye ederim. Fiyatını bilmiyorum ama EVGA alacaksan FTW modellerine bakmalısın.

EVGA tabii ki de.Her zaman Nvidia'da EVGA ve Zotac taraftarı oldum.Amd'de ise Sapphire ve Msi :)
Senin kararın ama EVGA'nın supportu bayağı hızlı cevap veriyor diye biliyorum bir sorun yaşadığında çok zaman harcamazsın.

Arkadaşlar GTX 750Tİ ekran kartımı GTX 1060 ile değiştireceğim.

Evga GDDR5 192 bit SuperClocked ACX 2.0 Nvidia GTX 1060 6GB Ekran Kartı
Msi Gtx 1060 Gaming X 6g Gddr5 192bit Nvidia Geforce Dx12 - n11.com

Bu iki ekran kartı arasında kaldım. 1500 TL bütçem var. Ekran kartı, SSD ve ek 8 GB RAM almak istiyorum bilgisayarıma. Evga'yı alırsam üç istediğim parçayı da alabiliyorum. MSI alırsam SSD'ya da RAM arasında seçim yapmak zorunda kalıyorum. Sizce EVGA modeli ile MSI modeli arasında hangisini seçmeliyim?
Evga alın ama FTW modelini almanızı tavsiye ederim.

Tekrar soruyorum. İşlemciniz ne?
Kusura bakmayın.''MSI alırsam SSD'ya da RAM arasında seçim yapmak zorunda kalıyorum.'' şeklinde düzeltme yapan mod yüzünden 1 günlük uyarı almışım.
İşlemcim i5 6500. Zaten EVGA modelini tercih ettim. Şuan kargo elime ulaştı. Kurulumunu falan yaptım kullanmaya başlayacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı