Evga GT630 nasıldır ?

Bende frisby buldum. Kaliteli değil yani. İnternette biraz araştırma yaptım R7 240 35W harcıyormuş.
AMD R7 240 300W PSU Yeterliliği

Ama ben ram takviyeside yapacağım için yetmez diye düşünüyorum. PSU da alacağız o zaman. Ayrıca biraz daha araştırma yapınca 12V kanalından kaç ilettiği falan birşeyler yazıyor. Anlamadım? 12V kanalından kaç W ilettiği tam olarak ne anlama geliyor?

RAM'ler ekstra bir şey kullanmıyor. Onun enerjisi anakart tarafından sağlanıyor. Yani anakarta takılan 24 pin güç girişi besliyor. Yeni RAM takınca ekstra güç tüketmeyecek.

RAM'ler ekstra bir şey kullanmıyor. Onun enerjisi anakart tarafından sağlanıyor. Yani anakarta takılan 24 pin güç girişi besliyor. Yeni RAM takınca ekstra güç tüketmeyecek.

Aldığım güzel haberlerden biri :D O zaman bence PSU yeter. Zaten R7 240 alacağım. Eğer sıkıntı olursa 350,400 veya da 450 W'lık PSU alabilirim. İnternette bazı PSU markaları kalitesiz diyorlar, XIGMATEK markası hakkında birşey biliyor musunuz? İyi bir marka mıdır?

Onlar kalitelidir. Hiç olumsuz yorum göremedim. Xigmatek'in kötü olmasının sebebi üzerinde yazan gücü verememesi sanırım. Ama dandik değildir elektrik kesintisinde bilgisayarı bozmaz yani.

Onlar kalitelidir. Hiç olumsuz yorum göremedim. Xigmatek'in kötü olmasının sebebi üzerinde yazan gücü verememesi sanırım. Ama dandik değildir elektrik kesintisinde bilgisayarı bozmaz yani.

O zaman iyi bir marka almak lazım. +80 plus sertifikası falan ne oluyor peki, bunlar hakkında bilginiz var mı?

+80 sertifikası güç verimliliği demek. +80 olanlar %80'in üzerinde verimli demek oluyor. Yani gücü verebilmek için prizden fazla fazla elektrik çekmiyor. Az elektrikle çok enerji veriyor. Bu da faturaya yansıyor. +80'in de kademeleri var. Silver, Bronz, Gold ve en güçlüsü Platinum olmak üzere kademelere ayrılıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı