Evga GT630 nasıldır ?

+80 sertifikası güç verimliliği demek. +80 olanlar %80'in üzerinde verimli demek oluyor. Yani gücü verebilmek için prizden fazla fazla elektrik çekmiyor. Az elektrikle çok enerji veriyor. Bu da faturaya yansıyor. +80'in de kademeleri var. Silver, Bronz, Gold ve en güçlüsü Platinum olmak üzere kademelere ayrılıyor.

Peki fazla elektrik çekenlerde ısının ortaya çıkıp yangın riski olabiliyor değil mi?

Peki fazla elektrik çekenlerde ısının ortaya çıkıp yangın riski olabiliyor değil mi?
Yok öyle bir şey olmaz. Kaliteli bir markaysa güvenlidir. Eğer adı sanı belli olmayan markasız ucuz şeyler alırsanız hem kendisi yanar hem de bilgisayarın donanımlarını yakar.

Yok öyle bir şey olmaz. Kaliteli bir markaysa güvenlidir. Eğer adı sanı belli olmayan markasız ucuz şeyler alırsanız hem kendisi yanar hem de bilgisayarın donanımlarını yakar.

Bir psu alacağım. Sizce acil mi, ekran kartıyla hemen almalı mıyım? Yoksa biraz idare eder mi PSU?
Ayrıca RAM gücünü PSU'dan karşılamıyor, bundan eminsiniz değil mi?

RAM gücünü PSU'dan karşılıyor ancak RAM miktarı arttıkça ekstra güç harcamıyor. Anakarta verilen 12 Volt elektrik hepsine yetiyor. Önce ekran kartını alın. Eğer sorun çıkarırsa PSU o zaman değiştirirsiniz.

RAM gücünü PSU'dan karşılıyor ancak RAM miktarı arttıkça ekstra güç harcamıyor. Anakarta verilen 12 Volt elektrik hepsine yetiyor. Önce ekran kartını alın. Eğer sorun çıkarırsa PSU o zaman değiştirirsiniz.
Bende sizin gibi düşünüyorum :) Yardımlarınız için çok sağolun :)

RAM ALIRKEN MHZSİ önemli mi? Ben bir tanıdık bilgisayarcıya sordum aynı mhz al dedi. Farklı mhz olsa çalışmıyor mu?

Farklı frekanslı RAM alırsanız hangisi daha düşükse diğeri de onun frekansında çalışır. Örneğin sizin 800 MHz RAM'iniz var eğer bunun yanına 600 MHz vs. takarsanız ikisi de 600 MHz'de çalışır. Çünkü ikisinin de eşit hızda olması gerekiyor. 600 MHz 800 MHz'e çıkamayacağına göre 800 MHz 600'e düşüyor.

Farklı frekanslı RAM alırsanız hangisi daha düşükse diğeri de onun frekansında çalışır. Örneğin sizin 800 MHz RAM'iniz var eğer bunun yanına 600 MHz vs. takarsanız ikisi de 600 MHz'de çalışır. Çünkü ikisinin de eşit hızda olması gerekiyor. 600 MHz 800 MHz'e çıkamayacağına göre 800 MHz 600'e düşüyor.

Şimdi ben 800lükte alsam 400mü olacak?
Adsız.png

Sapphire'de Coil Whine sorunu çok yaşanıyor. Coil Whine nedir derseniz şöyle özetleyim bir süre kullanmadan sonra ekran kartından hırıltılar geliyor. Bu sorun aslında Asus, MSI gibi büyük firmaların ürünlerinde de yaşanıyor ancak Sapphire'de daha çok yaşanıyor. Aslında bu tam olarak bir sorun sayılmaz çünkü performansa herhangi bir etkisi yok. Fakat Sapphire kartlarda fazla ısınma gibi sorunların yaşandığını da duydum. Siz ne olur ne olmaz Asus veya MSI alın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı