EVGA GTX 1060 6GB SC Nasıldır?

Serkan37

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 2. el olarak EVGA GTX 1060 6GB SC ekran kartını almayı düşünüyorum. Kartın tek fanlı olması beni biraz kuşkulandırdı. PUBG gibi oyunları oynuyorum. Genel olarak kartın performansını ve ısı durumu merak ediyorum. Kullanan veya bilen arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Isınma konusunda içiniz rahat olsun. GTX 1060 aşırı ısanan bir kart değil. Tek fanlı olmasının sebebi mini sistemler için tasarlanmış olması. Tek fanın tek kötü yanı yüksek devirde biraz ses çıkarıyor. Performansı diğer GTX 1060 modelleri ile aynıdır, çünkü bütün üreticiler GPU'yu Nvidia'dan alıyor.

Isınma konusunda içiniz rahat olsun. GTX 1060 aşırı ısanan bir kart değil. Tek fanlı olmasının sebebi mini sistemler için tasarlanmış olması. Tek fanın tek kötü yanı yüksek devirde biraz ses çıkarıyor. Performansı diğer GTX 1060 modelleri ile aynıdır, çünkü bütün üreticiler GPU'yu Nvidia'dan alıyor.

Bu fan'ın ses çıkarması diğer kartlara göre aşırı derecede fazla mı acaba?

Bu fan'ın ses çıkarması diğer kartlara göre aşırı derecede fazla mı acaba?
Aşırı bir sesi olmucakatır. Ekran kartı fanınız %70-80 fan kullanımına ulaşmadan bu sesi zor duyarsınız. Oyun oynarken, bu seviyeye zaten çıkmayacaktır. İçiniz rahat olsun söylediğim durum madencilik gibi haftalarca açık çalışan sistemlerde geçerlidir, ev kullanıcısı için çok nadir yaşanır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı