EVGA GTX 1070 FTW thermal pad uygulaması garanti dışı bırakır mı?

Ürünü satın aldım ve elime ulaştı. Üründe vidalarda garanti bandı var ve ürünün içinde thermal pad olduğunu görüyorum. Cevaplarınız için teşekkürler.Eki Görüntüle 244975
Öncelikle hayırlı olsun. Eğer paketin yanında VRAM gelmişse gönül rahatlığıyla ürünün içini açabilirsiniz.

GPU-Z ile full loadda VRAM sıcaklık kontrolü yapmayı unutmayın.
GPU-Z ekranında VRAM sıcaklıklarını göremedim. Benim bildiğim kadarıyla FTW2 modelinde thermal sensor bulunuyor.
llll.gif

Öncelikle hayırlı olsun. Eğer paketin yanında VRAM gelmişse gönül rahatlığıyla ürünün içini açabilirsiniz.
Teşekkürler. Paketin yanında gelmedi ürüne uygulanmış bir şekilde geldi.

Evet kartın bellek kontrolcüsünde sensör bulunmuyor. Ölçen kişiler termal kamera ile ölçmüşler. 08G-P4-6276 kartın zaten son sürümü thermal padler de mevcut. Kasanın içi serinde GPU sıcaklığı uzun kullanımda 87 derece civarına çıkmıyorsa problem yok demektir. Hayırlı olsun umarım problemsiz şekilde kullanırsınız.

Evet kartın bellek kontrolcüsünde sensör bulunmuyor. Ölçen kişiler termal kamera ile ölçmüşler. 08G-P4-6276 kartın zaten son sürümü thermal padler de mevcut. Kasanın içi serinde GPU sıcaklığı uzun kullanımda 87 derece civarına çıkmıyorsa problem yok demektir. Hayırlı olsun umarım problemsiz şekilde kullanırsınız.
Teşekkürler İNŞALLAH. Birkaç saatir aralıksız mining yapıyor kart şuana kadar 78 dereceden yukarı çıkmadı. Kasada ise önde 1x 120mm, 1x 200mm arkada 1x 120mm tavanda 1x 120mm toplam 4 fan bulunmakta.

Ek olarak sisteme 450w lık 80 plus sertifikası olmayan bir güç kaynağı güç veriyor ve sıkıntı yok bu beni şaşırttı. :D

Dosya Ekleri

• IMG_20170629_213933.jpg
    IMG_20170629_213933.jpg
    132,6 KB · Görüntüleme: 115
Güç kaynağın yükte sistemin için sıkıntı çıkarabilir. Güç kaynağının güç dağılım etiketinin fotoğrafını paylaşın. Ayrıca donanımlarınızı kasadaki fan sayısına kadar detaylı şekilde belirtin.

Teşekkürler İNŞALLAH. Birkaç saatir aralıksız mining yapıyor kart şuana kadar 78 dereceden yukarı çıkmadı. Kasada ise önde 1x 120mm, 1x 200mm arkada 1x 120mm tavanda 1x 120mm toplam 4 fan bulunmakta.

Ek olarak sisteme 450w lık 80 plus sertifikası olmayan bir güç kaynağı güç veriyor ve sıkıntı yok bu beni şaşırttı. :D
Mining yaparken çok fazla güç tüketmez zaten kart.

Mining yaparken çok fazla güç tüketmez zaten kart.
Doğrudur sistemde sadece ekran kartı çalıştığı için toplam tüketim az olur ancak ben ısı değeri için örnek verdim. Akşamları mining için bırakıp sabahları oyun oynuyorum ve yetmeyeceğini düşündüğüm HI-POWER marka 450w güç kaynağım yeterli oldu. Isı değerleri ise artmaya devam ediyor. :D
Screenshot_13.png

Güç kaynağın yükte sistemin için sıkıntı çıkarabilir. Güç kaynağının güç dağılım etiketinin fotoğrafını paylaşın. Ayrıca donanımlarınızı kasadaki fan sayısına kadar detaylı şekilde belirtin.
Sistemde 4 tane fan bulunmakta 3 adet 120mm 1 adet 200mm fan var.
Kasa : Cooler Master 690C-KWN1-GP
Ana kart : MSI B150M Bazooka
İşlemci : İntel İ3 6100
İşlemci Soğutucu : COOLER MASTER HYPER T4
Ekran kartı : Evga GTX 1070 FTW ACX 3.0 8GB
Ram : Kingston 8 GB DDR4 2133 MHz CL13 Single
HDD: WD BLUE 1 TB 7200 RPM
PSU : High Power 450 w HPC-450-H12S
IMG_20170701_125911.jpg

Genel görünüm bu şekilde.
IMG_20170630_175350.jpg

Güç kaynağınız 12v kanalından 350 watt güç veriyor. Ayrıca aktif PFC bir güç kaynağı bu iyi. Gerekli koruma sertifikaları da var. Sisteminiz tam yükte 12v kanalından 285 watt güç çekmekte. Güç kaynağınız fazlasıyla yetiyor hiç kuşkunuz olmasın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı