EVGA GTX 1070 FTW thermal pad uygulaması garanti dışı bırakır mı?

politika2222

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zaman önce almış olduğum 08G-P4-6276 model numaralı EVGA GTX 1070 FTW ekran kartımın içerisinde uygulanmış olarak thermal pad gelecek mi? Ek olarak thermal pad uygulamasını kendim yapar isem kartım garanti dışı kalacak mı? Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst seviye kartların çoğunun VRM bileşenlerinde ve bellek modüllerinin üstünde termal padler mevcut. O modelde de zaten var eklemene gerek yok. Ekran kartını sökersen garanti dışı kalır bunu da belirteyim.

Bilginiz var mı bilmiyorum ancak. Ürünün ilk serisinde thermal pad olmamasından dolayı vram lerin ısınarak yanma gibi bir problemli vardı. Bu sebeple evga bu ürüne sahip olanlara thermalpad gönderdi. Bu uygulama hala devam etmekte. Bu gönderiyi açtıktan sonra biraz araştırma yaptım ve evga nın sitesinde thermal pad uygulamak ve uygulama sırasında ekran kartına hasar versek dahi garanti kapsamına girdiğini yazdığını gördüm.

Dosya Ekleri

• Screenshot_27.png
    Screenshot_27.png
    32,6 KB · Görüntüleme: 249
EVGA GTX 1070 FTW 08G-P4-6276 modelinin front plate altında thermal padler mevcut zaten olmaması mümkün değil böyle bir hata yapamazlar. Bu bilgiyi nereden edindiniz? EVGA GTX 1070 FTW kartında böyle olduğuna emin misiniz?

EVGA GTX 1070 FTW 08G-P4-6276 modelinin front plate altında thermal padler mevcut zaten olmaması mümkün değil böyle bir hata yapamazlar. Bu bilgiyi nereden edindiniz? EVGA GTX 1070 FTW kartında böyle olduğuna emin misiniz?
Evga bu drumu kabul etmiş ve doğrulamış drumda. Sitesini kontrol ederseniz veya milyon aboneli youtube kanallarına biraz göz atarsanız birçok açıklama mevcut.

Ancak bahsettiğim gibi 08G-P4-6276 bu modelde olup olmadığına emin değilim. Bu sebeple bu konuyu açtım. İlk çıkan Evga GTX 1070 FTW kartlarında thermalpad bulunmamakta. Bu hata doğrultusunda Evga bir site açtı ve bu site üzerinden ürünün seri numarasını giriyoruz ve bu şekilde ürünümüzde thermalpad yok ise evga bize bir kit gönderiyor ve uygulamayı biz yapıyoruz. Bahsedilen site aşşağıda bulunmaktadır. EVGA - EVGA Thermal Pad Mod Request

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kartınızda görmüş olduğunuz gibi thermal pad'ler mevcut. 08G-P4-6276 zaten EVGA GTX 1070 FTW'nin son sürümü. Emin olmak için GPU-Z den VRAM'lerin sıcaklığına bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kartınızda görmüş olduğunuz gibi thermal pad'ler mevcut. 08G-P4-6276 zaten EVGA GTX 1070 FTW'nin son sürümü. Emin olmak için GPU-Z den VRAM'lerin sıcaklığına bakabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkürler. Eğer dediğiniz gibi var ise bu drum beni çok mutlu etti.

@Asım Demir Termal pad değişimi yaptı. Adım adım kartın içinin açılış ve pad değişimi videosunu izleyebilirsin.

Ürünü satın aldım ve elime ulaştı. Üründe vidalarda garanti bandı var ve ürünün içinde thermal pad olduğunu görüyorum. Cevaplarınız için teşekkürler.
19468040_834231646715444_5002717229030186632_o.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı