Evga GTX 970 Yanması ve Yurtdışı Garantiye Gönderme

FrankFontaine

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, Evga GTX 970 FTW ekran kartım yandı ve çalışmıyor. Henüz devam eden 1 yıllık garantisi var ve ürün yurtdışından alındığı için servisini Vektron yapmıyor. Mecbur yurtdışına göndereceğim. Garanti servis başvurusunu yaptım ve 40 gün içinde ürünü UPS kargo ile göndermemi istedi Evga. UPS kargonum yurtdışı maliyeti 110$ 'a (belkide daha fazla) denk geliyor. Ürünün hatası olarakta Evgaya coil whine sorunu olduğunu ve çalışmadığını belirttim.

1) Ürünün kullanıcı hatası diyip yapmama ihtimalleri nedir? Biraz araştırdım Evga müşterilerine değer verir falan diyorlar emin olamıyorum yinede. Sonuçta 350 TL'ye yakın kargo parası ödeyeceğim.

2) Ürünün yapılıp ya da yenisini göndermeleri ne kadar zaman alır, yani kaç günde elime ulaşır?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Sanmıyorum, yurt dışındaki EVGA kullanıcıları satış sonrası hizmetlerinin iyi olduğunu söylüyorlar.
2) Servise ve kargo firmasına bağlı fakat servise ulaştıktan 1 ay kadar sonra en geç gönderilir diye tahmin ediyorum.

Yanmış olmasından dolayı, kullanıcı hatası, garanti dışı kalmış bu diyip para isteyebilirler ve bence bu olması yüksek ihtimal. Evga firması konusunda bende yabancı ve yerli forumlardan kullanıcıyı memnun eden bir hizmeti olduğunu okudum. Onun dışında kendimden veya çevremden bir bilgim, tecrübem yok belirtmek isterim.

Yanmış olmasından dolayı, kullanıcı hatası, garanti dışı kalmış bu diyip para isteyebilirler ve bence bu olması yüksek ihtimal. Evga firması konusunda bende yabancı ve yerli forumlardan kullanıcıyı memnun eden bir hizmeti olduğunu okudum. Onun dışında kendimden veya çevremden bir bilgim, tecrübem yok belirtmek isterim.

Bende bu durumdan korkuyorum.

Benim hiç başıma gelmedi lakin uluslar arası garanti diye bir şey var siz buradaki Distribütör ile yazıştınız mı? acaba

Benim hiç başıma gelmedi lakin uluslar arası garanti diye bir şey var siz buradaki Distribütör ile yazıştınız mı? acaba
Ürün yurtdışından alındığı için servisini Vektron yapmıyor, arayıp konuştum.

26.01.2017
PTT ile kargo gönderildi.Kargo takip numarası Evga' ya "Support Tickets" yoluyla bildirildi.Kargo fiyatı 65 TL tuttu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı