Evga GTX 980 TI tek ve SLI / sicaklik ve performans testleri

Merhaba arkadaslar,

Bugun, topladigim sistemde bulunan ekran kartlarinin, tek, SLI ve overclock lu olarak yaptigim testlerin sonuclarini paylasacagim.

Baslamadan once sistem bilesenlerini gormemis olan arkadaslar icin, bilesenlerin ve toplarken cektigim bir kac foto nun oldugu link: Custom sivi sogutma / i7 5960x / 2x GTX 980 TI SLI

Ekran kartlari Evga 980 TI hydro copper

6.jpg 7.jpg

Ilk olarak paylasacagim testler OC siz ve tek GPU ile yaptigim testlerdir.

I scored 16199 in Fire Strike
non-sli-FS.png

I scored 8420 in Fire Strike Extreme
non-sli-FSE.png

OC siz ve SLI

I scored 23375 in Fire Strike
sli-FS.png

I scored 14914 in Fire Strike Extreme
sli-FSE.png

I scored 8219 in Fire Strike Ultra
sli-FSU.png

Simdiki sonuclar OC yapilmis tek GPU ile alinmistir.

I scored 18289 in Fire Strike
oc-non-sli-FS.png

I scored 9300 in Fire Strike Extreme
oc-non-sli-FSE.png

I scored 4897 in Fire Strike Ultra
oc-non-sli-FSU.png

Simdiki testler OC SLI sonuclari.

I scored 27492 in Fire Strike
oc-sli-FS.png

I scored 16699 in Fire Strike Extreme
oc-sli-FSE.png

I scored 9128 in Fire Strike Ultra
oc-sli-FSU.png

Ekran kartlari hakkinda kucuk bir degerlendirme yapmam gerekirse; OC potansiyelinin cok yuksek olmadiginin altini cizmeliyim cunku bundan daha iyi sonuclar verebilecek 980 TI lerin oldugunu soyleyebilirim buna en iyi ornek Galax in HOF serisinden gtx 980 ti nin fabrika cikisi bas frekansi 1203 MHz boost isi 1304 MHz ki bu kartin uzerinde 8+8+6 pin girisi var :vıy:.
Fiyatinin 980 dolar olgunu soyledikten sonra bir de foto ekleyelim ;)

gtx980ti_hof.png

Evga nin 980 TI hydro copper une donersek, OC sirasinda fazladan voltaj vererek 1532 MHz kadar ciktim, ustelik sivi sogutma sayesinde en fazla 46 dereceye kadar cikti ama karti bu frekansta kullanmak pek mantikli degil bende karti zorlanmadan ve ekranda atlamalarin olmadigi 1490 MHz civarinda kalacak sekilde ayarladim.
1532hz.jpg

Dosya Ekleri

• non-sli-FSU.png
    non-sli-FSU.png
    107,1 KB · Görüntüleme: 692
Iki tane GTX 980 TI nin oldugunu unutmayalim ;)
Ama beni sasirtan ise kartin normal ayarlarinda bile +60 FPS vermis olmasi, bende overklock yapacam diye ugrasip durdum
Bende ona takıldım biraz... Ama ortalama FPS değerinde 10 FPS fark var. Şöyle düşünün, bir gün overclock yapılmayan GPU' lar 20 FPS verirken, overclock yapılan GPU' lar 30 fps verecek.

Emeğine sağlık. Tabi bir de bilgisayarına kuvvet :cool: Benim asıl beklediğim ise bu canavarın detaylı resimleri. Nazar değecek diye mi paylaşmıyorsun arkadaş? Duamızı eder de bakarız merak etme :D:D
:D

Emeğine sağlık. Tabi bir de bilgisayarına kuvvet :cool: Benim asıl beklediğim ise bu canavarın detaylı resimleri. Nazar değecek diye mi paylaşmıyorsun arkadaş? Duamızı eder de bakarız merak etme :D:D

:) Yok be arkadasim nazar korkusundan degil inan zaman bulamiyorum. :( Bugun test icin videolari evde yukledim gelip is yerimde konuyu tamamladim, gercekten zaman bulamiyorum, yarin oglene bir sorun olmazsa resimleri atarim.

Evet @Austin Electric yerinde bir tespitte bulundun :D Yıl olmuş 2015 ama anakarttan görüntü alabiliyoruz çok şükür :D Fakirliğin gözü kör olsun diyorum buradan tüm ekran kartlı sistem kullanıcılarına :D

İşin şakası bir yana maddi durumdan dolayı hedefim olan GTX 970 i alamıyorum. 3-4 aylık bir sıkışıklığım var. O kadar beklemişken pascal çıksın da diyebilirim. Tabi ne kadar bekleyebilirim o da ayrı mesele :D

Arkadaslar zaman buldkca yeni oyunlar test etmeye devam ediyorum. Bugun de COD advanced warfare in 4k ful ayarlarda FPS testini yaptim cok kisa bir video oldu zira cok zamnim yoktu :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada @Pesimistik, dun zaman bulamadim bugun bir kac resim cektim onlari atiyorum. Sadece kasa icerigini cektim, setup in genel resimlerini isteyecek olursan biraz daha beklemen gerekiyor cunku monitor, fare, klawye ve kulaklik degisecek bu ay sonuna kadar tamamlamis olurum.

11.jpg 22.jpg 33.jpg 44.jpg66.jpg
Bu sistem icin cok zaman ve para harcadim her parcasi icin ayri ayri ugrastim, hatta ekran kartlarinin gelmesini 2 aya yakin bekledim ama encok icime sinen parca hangisi diye sorarsaniz hic dusunmeden M.2 derim fiyat uygun, performans harika.

55.jpg

Bu parca deyim yerindeyse tam bir canavar. Yazma ve kopyalama hizlari mukkemmel.
Bununla ilgili bir test yapmistim; https://www.technopat.net/sosyal/konu/samsung-sm951-ahci-512gb-m-2-2280-ssd-incelemesi.

Arkadaslar zaman buldkca yeni oyunlar test etmeye devam ediyorum. Bugun de COD advanced warfare in 4k ful ayarlarda FPS testini yaptim cok kisa bir video oldu zira cok zamnim yoktu :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada @Pesimistik, dun zaman bulamadim bugun bir kac resim cektim onlari atiyorum. Sadece kasa icerigini cektim, setup in genel resimlerini isteyecek olursan biraz daha beklemen gerekiyor cunku monitor, fare, klawye ve kulaklik degisecek bu ay sonuna kadar tamamlamis olurum.

Bu sistem icin cok zaman ve para harcadim her parcasi icin ayri ayri ugrastim, hatta ekran kartlarinin gelmesini 2 aya yakin bekledim ama encok icime sinen parca hangisi diye sorarsaniz hic dusunmeden M.2 derim fiyat uygun, performans harika.

Bu parca deyim yerindeyse tam bir canavar. Yazma ve kopyalama hizlari mukkemmel.
Bununla ilgili bir test yapmistim; https://www.technopat.net/sosyal/konu/samsung-sm951-ahci-512gb-m-2-2280-ssd-incelemesi.
Allahım, süs için alınır. Led işi ile uğraştınız mı ?

Hangi modelinin M.2 modeli acaba inceleme gözükmüyor. Ayrıca çok merak ediyrum FPS'yi ama tam göremiyorum. Bana mı öyle geliyor yoksa küçük mü? Nvidia Shadow Play'in FPS göstergesini kullanırsanız daha güzel olacaktır bence.

Unutmadığın için teşekkür ederim @Denklem2a. Sistemin gerçekten çok güzel. Kasanın içinde parçalar sanki minicik duruyor :) Tekrar tekrar ağız tadı ile sorunsuzca kullanmanı diliyorum. Takibimde konuların ;)

SLI'dan alınan verim muazzam artmış ya, bu kadarını beklemiyordum açıkçası. Shadow of Mordor her ne kadar çok iyi optimize edilmiş bir oyun olsada 4k ultrada ortalama 80 fps, benchmarkı ağzım açık izledim desem yeridir. :)

Bence 5k ve 6k denememek için hiç bir sebep yok. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı