EVGA GTX960 GTA V Kasma

Nvidia programında antialiasing ayarları ile oynamış olabilirmisin bazen bu ayarlar la oynamak antialiasingi devredışı bırakıyor ve oyunda görüntü bozukluğu ve kasma oluyor

VRAM aşmayla ilgisi yok, 1080P'de GTX760 ile 2500 olduğu halde oyun 1700-1800 kullanıyor. Ekran kartı kullanımına bakın bu sırada 2. monitör devre dışı olsun. Daha sonra Texture kısmana gerek yok 3-5 FPS etki ediyor normalle very high arası. Takılmalar genelde darboğazın simgesidir fakat ben bu sistemle yaşamıyorsam senin de yaşamaman gerek. Virüsten de şüphe etmiyorum. Sıcaklıkların normal ve Advanced Graphics kısmının kapalı olduğundan emin ol. Grass ve Particles Quality ayarını normale al.

1.png

Klasik olacak ama indirdiğiniz bir program virüs yayıyor olabilir ve ekran kartını kullanıyor olabilir bence virüs taraması yapın düzelmediyse format atmakta fayda var başıma gelmişti.

Sizin işlemcinizin yüzde yüze çıkmaması gerekiyor bu oyunda, Evga Precision yazılımını kaldırıp, Windows Defender'ı etkisizleştirip dener misiniz. En başta da dedim, uygulamaları devredışı bırakmanız gerekiyor sizin sorununuz bir uygulamadan kaynaklanıyor. Hangisi onu bulmak gerekiyor.

Sizin işlemcinizin yüzde yüze çıkmaması gerekiyor bu oyunda, Evga Precision yazılımını kaldırıp, Windows Defender'ı etkisizleştirip dener misiniz. En başta da dedim, uygulamaları devredışı bırakmanız gerekiyor sizin sorununuz bir uygulamadan kaynaklanıyor. Hangisi onu bulmak gerekiyor.

Windows 10 yükledim, biraz daha azaldı. Sorun büyük ihtimalle harddisk. Garip sesler de çıkarıyor zaten. :D İnternetten SSD siparişi verdim. Deneyip sonuçları buraya yazarım.

HDD tik tak saat gibi ses çıkarıyorsa sıkıntı büyük :D SSD kullanmaya başlayınca oyunların genel performansları artacak ve stabil olacak. Bizzat bende öyle oldu.

i5 4690k, Evga GTX960 2GB, 8gb ram bilgisayarım var. Fakat high'te olsa bile oyunda ara sıra kasmalar oluyor. 60FPS üstü gösteriyor ve kart 57-58 derecenin üzerine çıkmıyor. Driver'ler güncel. Oyun orjinal.

@Recep Baltaş @Ali Güngör yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Fan ayarını kendin yap;
Ben MSI 970 kullanıyorum Farcry 4'te kendi ayarlarında 70 dereceyi görüyorum. Fan ayarlarını kendim yaptım. 50 - 60 derece %80 hızla dönmesini ısı düşmezse fan hızını dahada arttırarak ayarlıyabilirsin.

Bu kadar yüksek derecelere çıkması normal tüm değerlerini zorluyor oyun.

HDD tik tak saat gibi ses çıkarıyorsa sıkıntı büyük :D SSD kullanmaya başlayınca oyunların genel performansları artacak ve stabil olacak. Bizzat bende öyle oldu.

Tik tak değil de 2sn ara ile vınnn vınnn diyor. Birşeyler anlatmak istiyor sanırım. Diyorki artık SSD almanın vakti geldi. :D 2 tane SSD alıp Raid 0 yapacağım. 1000 mb yazma 1000 de okuma. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı