EVGA RTX 3060 ekran kartı görüntü vermiyor

Supremme

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Anakarttan görüntü alıyorum fakat ekran kartından görüntü alamıyorum. Aygıt yöneticisinde bilgisayar ekran kartını görmüyor ve geri de getiremedim bir türlü bilgisayarın içini açıp ekran kartını takıp çıkardığımda düzeldi ekran kartını da gördü fakat sonra diğer kabloyu takmak için DP kablosunu söküp tekrar aynı sokete takınca tekrardan görüntü vermemeye başladı. Aynı işlemi bir kez daha tekrarladım ama işe yaramadı BIOS pilini çıkarıp geri taktım RAM'leri çıkarıp geri taktım fakat bir türlü geri getiremedim. Ekran kartı çalışıyor ama sorunu bir türlü bulamadım yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim.
Ekran kartı EVGA RTX 3060.

Aygıt yöneticisinde bilgisayar ekran kartını görmüyor ve geri de getiremedim bir türlü.

Bu zaten anakart ile ekran kartın arasında temazsızlık olduğunun göstergesi.

Fakat sonra diğer kabloyu takmak için DP kablosunu söküp tekrar aynı sokete takınca tekrardan görüntü vermemeye başladı.

Kabloyu takıp çıkarırken fazla sarsmış olabilirsiniz yine yuvasından çıkmış olabilir.

Dikey ekran kartı aparatı kullanıyor musunuz?
Hayır.

Bu zaten anakart ile ekran kartın arasında temazsızlık olduğunun göstergesi.

Kabloyu takıp çıkarırken fazla sarsmış olabilirsiniz yine yuvasından çıkmış olabilir.
Ekran kartını taktıktan sonra tık sesi geliyor ve klipsi kapanıyor sarsılmıyor da kabloyu söküp çıkardıktan sonra 2 kere daha denedim.

Aynı anda hem anakart, hemde ekran kartında hdmi/dp kablosu takılı değil dimi? Tek yerden görüntü almaya çalışın.

Hayır.

Ekran kartını taktıktan sonra tık sesi geliyor ve klipsi kapanıyor sarsılmıyor da kabloyu söküp çıkardıktan sonra 2 kere daha denedim.

Klips seslerine çok aldanmayın. Pin yuvalarına eksik veya tam oturmadığından bu durum genelde oluşuyor. Ya anakartınızın pinlerinde sorun var ya da ekran kartın pinlerinde bir temazsızlık var.
Denemenizi istemem ama pamuk ve kolonya ile (çok konulmadan ve muhakkak kasanın enerjisi kesik haldeyken (kasanızın arkadan gücünü kapatın ve güç tuşuna birkaç saniye biraz basın)) silmeniz. Çok önermiyorum ama belki bu sizin işinize yarıyabilir (bunu önermemim sebebi eskiden bu şekilde sorunu bu yöntemle çözmüş olmamdı).

Aynı anda hem anakart, hemde ekran kartında hdmi/dp kablosu takılı değil dimi? Tek yerden görüntü almaya çalışın.
Evet tek yerden görüntü almaya çalışıyorum.

Klips seslerine çok aldanmayın. Pin yuvalarına eksik veya tam oturmadığından bu durum genelde oluşuyor. Ya anakartınızın pinlerinde sorun var ya da ekran kartın pinlerinde bir temazsızlık var.
Denemenizi istemem ama pamuk ve kolonya ile (çok konulmadan ve muhakkak kasanın enerjisi kesik haldeyken (kasanızın arkadan gücünü kapatın ve güç tuşuna birkaç saniye biraz basın)) silmeniz. Çok önermiyorum ama belki bu sizin işinize yarıyabilir (bunu önermemim sebebi eskiden bu şekilde sorunu bu yöntemle çözmüş olmamdı).
Silgi olayı gördüm işe yarar mı sizce pinlerin olduğu kısmı silgi ile siliyorlar. Açıkcası dediğiniz yöntem için biraz fazla cesur olmak lazım gibi geldi bana.

Hocam anakartınızda başka ekran kartı yuvası varsa oraya takıp deneyim eğer oradanda görüntü alamaz iseniz ekran kartının pinleri bozuktur.

Evet tek yerden görüntü almaya çalışıyorum.

Silgi olayı gördüm işe yarar mı sizce pinlerin olduğu kısmı silgi ile siliyorlar. Açıkçası dediğiniz yöntem için biraz fazla cesur olmak lazım gibi geldi bana.

Silgi de aynı mantık aslında. Kolonyadan (aslında saf alkol ama bulmak zor) korkmanıza gerek yok çok az bir şekilde pamuğa koyup yaptıktan sonra biraz beklerseniz çok korkucağınız bir şey olmaz.

Hocam anakartınızda başka ekran kartı yuvası varsa oraya takıp deneyim eğer oradanda görüntü alamaz iseniz ekran kartının pinleri bozuktur.

Bu da mantıklı.

Başka soket yok maalesef hocam b560m-k anakartım.

Başka soket yok maalesef hocam b560m-k anakartım.
Ama dediğiniz gibi olsa hiç görüntü gelmezdi diye düşünüyorum çünkü görüntü geldi çıkarıp başka yere takınca tekrar gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı