Evimdeki kablolu ağı nasıl dağıtabilirim?

asdfer6

Hectopat
Evimde hem laptop hem masaüstü var.Masaüstüne kablolu ağ geliyor.Ben bu kablolu ağı wifi gibi laptopa aktarmam için hangi cihazı almam gerek? Çünkü masaüstü başka odada laptop başka odada?

Wifi access point mi? Wifi router mi? Wifi adaptör mü? Ya da başka birşey mi?

Birde acces point,router,wifi adaptörü ne işe yarar görevleri nedir kısaca yazabilir misiniz?İnternette çeşitli bilgiler var burda kesin kısa bilgiler verir misiniz?

Evin bir odasından diğer odasına kablosuz internetin rahat ulaşması lazım. Eğer devasa bir şatoda yaşamıyorsanız iyi bir kablosuz modem işinizi görecektir.

Evin bir odasından diğer odasına kablosuz internetin rahat ulaşması lazım. Eğer devasa bir şatoda yaşamıyorsanız iyi bir kablosuz modem işinizi görecektir.

Evime 4 kat üstümüzde oturan komşunun kablosuz modeminden kablo bağlayarak masaüstü bilgisayarımda internete giriyordum.Şimdi laptop aldım.Komşumdan çektiğim neti kablosuz modemi görmüyor aradaki kat farkı yüzünden.O yüzden eve gelen net kablosunu nasıl kablosuz yaparak ev içinde dağıtabilirim.Bu konu hakkında yardım istiyorum sizden..

Evine gelen kabloyu mavi porta takıcaksın. Sonra içinden kısa bir kablo çıkıyor. Onun da bir ucunu aldığın routerdaki sarı portlardan birine,diğer ucunu da masaüstü bilgisayarına takarak kullanacaksınız.

Evine gelen kabloyu mavi porta takıcaksın. Sonra içinden kısa bir kablo çıkıyor. Onun da bir ucunu aldığın routerdaki sarı portlardan birine,diğer ucunu da masaüstü bilgisayarına takarak kullanacaksınız.
Peki bu aletlerin özelliklerinden ne iyi ne iyi değil nasıl anlayacağız anlatabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı